Рівно 25 років тому лідера СРСР Михайла Горбачова заблокували на державній дачі "Зоря" у Форосі

Як нагадує Корупція.Інфо, наступного дня було оголошено про створення Держкомітету з надзвичайного стану (ГКЧП – ред.), також путчисти заявили про те, що через проблеми зі здоров'ям Горбачов більше не зможе виконувати свої обов'язки, тож влада переходить до Геннадія Янаєва. 

Наступним кроком стало скасування політичних свобод і заборона цілого ряду громадських організацій. По Москві поїхали танки, а вуха мешканців СРСР зів'яли від безперерервного "Лебединого озера", яке транслювалося на всіх каналах замість телепрограм. 

Втім, президент РСФСР Борис Єльцин видав наказ, що всі  виконавчі органи влади мають виконувати його накази, а люди вийшли на вулицю з масовими протестами.

Зрештою путчистів було переможено, а Горбачова – визволено. На думку істориків, серпневий путч прискорив розпад СРСР, більш того, зробив його незворотнім.

"ЗАРЯ" – ДЛЯ ШИКАРНИХ ДНІВ НАРОДЖЕННЯ

На цьому, звісно ж, пригоди історичної дачі не закінчилися, хоча за першого президента України Леоніда Кравчука життя резиденції було відносно спокійним. Під час візитів у Крим Кравчук здебільшого уникав доленосного помешкання, хоча інколи і проводив там ділові зустрічі. 

Леонід Кучма любив "Зорю" куди більше. Охорона помешкання була, звісно ж, менша ніж за Горбачова, але все одно вражала – з повітря територію патрулювали на гвинтокрилах, по морю – на катерах. По всьому периметру стояли спецпризначенці. 

Тут Кучма проводив всі види заходів – від прийому олімпійської збірної до власних днів народження. 

Втім, вже на початку 2000-х "сили безпеки" значно зменшились і охороняли Кучму лише міліціонери. 

Ющенко сам у "Зорі" гостював рідко, але іноземних гостей запрошував залюбки. Наприклад, на дачі побували тодішний очільник МВФ Родріго де Рато і президент Литви Валдус Адамкус.

Розповідають, що Ющенко дещо переінакшив оздоблення резиденції, зокрема, установив у парку низку скульптур. 

Віктор Янукович до дачі був явно небайдужим. Зокрема, його гулянки на "Зорі" упевнено вписалися в анали розгульного світського життя країни. Зокрема, запам'ятався його день народження у 2011 році, коли на дачу з'їхався цілий натовп державних діячів, серед яких Ігор Коломойський та Андрій Садовий. Тоді замість подарунків уродиннику вручали… їхні знімки. 

Аби гуляти було приємніше, Янукович виділив 38,3 млн державних грошей на вдосконалення "Зорі". 

ХАМАМ ДЛЯ ОКУПАНТІВ

З анексією Криму під окупантами опинилася і "Зоря". Як пише Собеседник.ru, її було передано в безкоштовне користування Федеральної Служби Охорони Росії. 

З цього приводу "Зорю" вирішили старанно ремонтувати і, за інформацією російського видання, списали під проект астрономічні суми. За суто формальними тендерами 308 млн рублів дісталося ООО "Авторский камень", яке зобов'язалося доставити матеріали для чаші басейну, меблювання та оздоблення. Ще 77 млн вілійшло компанії "Холдвент", якій належить вдосконалити системи постачання води і електрики, кондиціювання. 

І зрештою 139 млн перекочували ТОВ "ИТЦ Аквастрой". Компанія відповідатиме за мислимі і немислимі розкоші – спорудження кількох басейнів, купелів, фонтанів, хамаму і трав'яної лазні, спа-зони і ще купу приємностей. 

dadGA7923

Зазначимо, що і без цього від зайвої скромності дача не страждала – до шикарного триповерхового будинку додавався ще одна, сервісна будівля, кінотеатр, більярдна, сауна, тренажерний зал. На в'їзді розташувався ще один триповерховий будинок – для адміністрації дачі та гостей. 

Джерело: depo.ua