Збройні сили України здійснили успішну контратаку на Авдіївському напрямку. Українські війська вигнали російських військових з позицій біля населеного пункту Бердичі, що розташований північно-західніше від Авдіївки. Про це повідомляє Інститут вивчення війни із посиланням на заяви російських “воєнкорів”. Так і до деокупації цілих областей недалеко.
Аналітики зазначають, що за минулу добу, 7 березня, на Авдіївському напрямку тривали позиційні бої.
Російські “воєнкори” повідомили про успішну контратаку українських військ неподалік населеного пункту Бердичі, розташованого на північний захід від Авдіївки. Вони стверджували, що змогли витіснити окупантів з їх невизначених позицій. Однак аналітики Інституту вивчення війни не були в змозі візуально підтвердити цю інформацію.
“Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Степового та Бердичів; на захід від Авдіївки біля Тоненьке та Орлівки; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського”, – йдеться у звіті Інституту вивчення війни.
Речник ОСУВ “Таврія” Дмитро Лиховій заявив, що російські війська концентрують свої наступальні дії в напрямку Тоненького.
Нагадаємо, як розповів аналітик Іван Киричевський, зараз окупанти посилили атаки на Куп’янському напрямку, щоб відновити контроль над важливою логістичною артерією.
Після успішного захоплення Авдіївки російські війська прагнуть закріпити свій успіх. Вони мають намір продовжити просування в Донецькій області з метою підвищення рейтингу президента РФ Володимира Путіна перед наступними виборами.
“Через звільнення ЗСУ Харківської області росіяни вперлися в Бахмут — де в теорії мав пролягати їхній логістичний маршрут. Це був для них своєрідний ключ для просування далі, вглиб Донбасу. Там теж не вигоріло”, — сказав він.
Ба більше, за словами Киричевського, навіть кампанія із захоплення Авдіївки увінчалася у росіян успіхом тільки з другого разу. Так, перша спроба піти на штурм міста була зроблена окупантами ще навесні 2023 року. Щоправда, медійно вона випала з поля зору на тлі подій у Бахмуті.
Пізніше, як розповів аналітик, була друга спроба наступати на Авдіївку 40-тисячним угрупованням. Вона почалася в жовтні 2023 року і закінчилася в лютому 2024 року.
“Російський план явно не передбачав, що бої за Авдіївку триватимуть цілих чотири місяці. Враховуючи високі показники всіх втрат — убиті, поранені, дезертири — своє угруповання вони фактично оновили повністю”, — сказав він.
Також, за словами начальника пресслужби оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Іллі Євлаша, ситуація складна і напружена. Насамперед усе пов’язано з нестачею 155-мм снарядів. Крім того, не вистачає людей, щоб проводити ротації.
Проте, звітують, що в російських військах також виникають проблеми зі зброєю та особовим складом. Їм не вистачає достатньої кількості військових для проведення масштабних наступальних операцій. В даний момент Російська Федерація має намір досягти максимальних тактичних перемог до 17 березня.
“На Лимано-Куп’янському напрямку ворог марно намагався атакувати Синьківку. Не вийшло. Тож росіяни пробують перекидати сили й атакувати в районі Тернів і Ямполівки. Там тривають важкі бої. Однак їм не вдається просунутися”, — сказав він.
Також Євлаш заявив, що поблизу Часового Яру ситуація також дуже напружена. Тривають важкі бої в Іванівському, ЗС РФ намагаються атакувати з Богданівки.
“Вони абсолютно не враховують втрати. Щодня ми бачимо шалені відео, де просто під’їжджає БТР, вивантажує піхоту, ці штурмові загони вбивають. Кілька разів на день. Кожен день. Саме з цим пов’язані такі інтенсивні бойові дії”, — заявив Євлаш.