підкуп

Зазвичай кандидати на виборах в Україні намагаються підкупити виборця за допомогою продуктових наборів, аптечок з необхідними ліками, сертифікатів на безкоштовні послуги або іншими, так би мовити, "ненав'язливими" методами.

Мало хто наважується безпосередньо роздавати гроші – хіба що діючі мери міст, у яких завжди є відмовка: мовляв, це соціальна програма допомоги нужденним. Проте знаходяться і ті, хто, не мудруючи лукаво, завойовують симпатії електорату хрестом банкнот.

Громадянська організація "ОПОРА" викрила в прямому підкупі кандидата в депутати Київради по округу №103 Олега Костюшко, передає Корупція Інфо

Політик балотується від пропрезидентської партії "Солідарність". У своїй громадській приймальні за адресою вулиця Ернста, 4 Костюшко роздає в конвертах по 500 гривень під виглядом матеріальної допомоги. Активісти, що виявили порушення виборчого законодавства, викликали міліцію.Також на гарячу лінію вже чернівецької ОПОРИ надійшла інформація про те, що кандидати до місцевих рад 16 жовтня під час Дня милосердя в Заставні роздавали конверти з грошима. Захід супроводжувався оголошенням кандидатів, назв партій.

Як вдалось дізнатись згодом від очевидців спостерігачеві ОПОРІ, кандидати до Чернівецької обласної ради від партії «Солідарність» під час заходів вийшли на сцену, демонстративно представили себе, викликали на сцену бійців АТО та вручили їм конверти. Надали допомогу, але не адресну, й інші партії – ВО «Батьківщина» та Радикальна партія Ляшка.

Ярослав Котик, голова Заставнівської районної організації партії «Блок Петра Порошенка» Солідарність», сказав ОПОРІ :

– Ми раніше збирали кошти для бійців АТО на фронті, й волонтери закуповували потрібні речі. А тепер вирішили надати адресну грошову допомогу учасникам АТО. Особисто в руки. Це зробили на сцені наші кандидати у депутати облради.

Нічого протизаконного в діях кандидатів не вбачає кандидатка до облради від ВО «Батьківщина» Світлана Масловська.

– Наша партія надала адресну грошову допомогу одній людині – інвалідові зі складними матеріальними умовами, прихильникові нашої партії, однак, коли я вийшла на сцену, не представила себе як кандидата до обласної ради, – зауважила кандидатка.

 ‡агрузка...