Журналісти провели розслідування і з’ясували, як українські політики можуть отримати надбавки до зарплати. З’ясувалося, що до офіційного матеріального забезпечення можна додати кілька пунктів, які значно збільшать розмір окладу.

Працівники преси постаралися з’ясувати, як депутати можуть отримати більше грошей, адже їх заробітна плата без урахування податків становить 19 210 гривень: “Можливі надбавки в розмірі, встановленому для членів Кабміну, наприклад, за вислугу років або інтенсивність роботи, а це ще плюс 16 тисяч гривень. Також можливе відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням обов’язків в розмірі місячної зарплати, це так звані “депутатські”. Це означає, що навіть без надбавок і особливих посад в ВРУ політик може розраховувати зі старту на 40 000 гривень, однак з цієї суми необхідно ще відняти податки.

Політики, до речі, можуть спокійно маніпулювати депутатським фондом на помічників-консультантів: їх зарплата близько 48 тисяч гривень. Тобто, можна працювати і за себе, і за свого секретаря, при цьому цілком реально нараховувати ці гроші людині з умовою, що велика частина цієї суми повернеться депутату. Інший спосіб “підзаробити” – отримання грошей для компенсації поїздок по території країни або за знімання житла. Крім цього, у нардепів є кілька можливостей які економні депутати можуть запросто, наприклад, користуватися службовими авто, компенсувати телефонні розмови, відшкодувати гроші на оплату приміщень у виборчих округах і безкоштовне медичне обстеження “.