Цього року українська сім’я планує витратити на новорічні свята близько 2817 грн, що на 5% менше порівняно з минулим роком.
Такими є результати дослідження, проведеного аудиторською компанією «Делойт», передає UBR.
В минулому році середньостатистична сім’я планувала витратити на свята 2910 грн. Із зазначеної цьогорічної суми, яка зменшилась попри суттєве зростання споживчих цін, 1217 грн буде витрачено власне на подарунки, 1233 грн – на підготовку святкового столу, ще 367 грн – на розваги. Якщо порівняти ці показники з минулим роком, то на подарунки українці мають намір витратити на 5% більше, а от статтю розваг планують скоротити на 26%.
Примітно, що в середньому по Україні 3% від загальної суми на свята українці планують направити на благодійність, чого не було в попередні роки. Автори дослідження констатують – купівельна спроможність українців дуже знизилася. Такого не було навіть у розпал кризи 2008-2009 року. Згідно з підрахунками «Делойт», купівельна спроможність впала у 67% опитаних респондентів. Найбільше постраждали люди у віці 45-54 роки – 74% опитаних цієї вікової групи говорять про зниження фінансового благополуччя. На святкуванні новорічних свят планують економити 77% опитаних.
Найпопулярнішими подарунками на Новий рік будуть – солодощі (планують подарувати 38% опитаних), косметика / парфумерія (37%) і гроші (24%). А мріють українці знайти під новорічною ялинкою – гроші (55%), подорожі (39%), смартфони (34%), одяг / взуття (30%), комп’ютерну техніку (30%). Топ-3 найбажаніших подарунків для чоловіка – гроші, смартфони, компютери. Топ-3 подарунки для жінки – гроші, подорожі, косметика / парфумерія.
На відміну від Європи, яка традиційно заздалегідь закуповує подарунки для друзів і близьких, пік новорічних закупівель в Україні припаде на другу половину місяця – на 16-31 грудня. Очікується, що українці будуть надавати перевагу подарункам, які вироблені в Україні (як з економічних, так і «патріотичних» причин).
«Близько 63% споживачів мають намір купити товар, який вироблений в Україні. Такий фактор як країна-виробник завжди мав для українців величезне значення. За останні кілька років роль цього фактора зросла на 10%», – йдеться в дослідженні.
Більшість подарунків (60%) українці купуватимуть у традиційних магазинах, на покупки онлайн припадає 40%. У торгових мережах українці купуватимуть продукти харчування, іграшки та подарункові набори. В Інтернеті – одяг, спортивні товари, комп’ютерну техніку.
Корупція Інфо
При публікації матеріалів із сайту обов'язкове посилання