Турчинов

Радою національної безпеки та оборони України буде створена єдина система цивільного захисту населення, яка дозволить вчасно попереджувати громадян про небезпеку.

Такі новини повідомив секретар РНБО Олександр Турчинов на брифінгу по завершенні засідання, передає Корупція.інфо

Він зауважив, що Україна стала свідком, коли агресор не веде відверті військові дії, а вчиняє теракти та провокації, що і змусило РНБО підняти питання щодо побудови системи цивільного захисту населення і мінімізації наслідків терактів. 

За словами Турчинова, рада відпрацювала детальне рішення щодо комплексних заходів в питаннях антитерористичної діяльності. 

«Кабінет Міністрів і СБУ мають відпрацювати нове положення про єдину державну систему запобігання, реагування і припинення терористичних актів і мінімізації їх наслідків», – заявив він, пояснивши, що така система передбачатиме три рівні загрози, які позначатимуться відповідними кольорами.

Синій колір – підвищений рівень загрози, помаранчевий – високий і відповідно червоний – критичний. 

Секретар РНБО також уточнив, що буде розроблено критерії ідентифікації цих загроз та визначено заходи, які будуть вживатися представниками виконавчої влади, територіальної оборони та цивільного захисту. 

«Наші громадяни повинні знати, які заходи вживаються, і що вони мають робити в разі небезпеки», – підкреслив він. 

Також Турчинов зауважив, що мова йде і  про комплекс заходів щодо побудови в Україні єдиної системи цивільного захисту. 

За його словами, за це відповідальний Кабінет Міністрів України і, зокрема, міністерства і відомства, які повинні насамперед ідентифікувати об'єкти цивільного захисту і розробити план навчання у вищих і середніх навчальних закладах та на робочих місцях. 

Олександр Турчинов наголосив, що українці повинні бути готовими до будь-яких провокацій і зазіхань агресора. 

«Це не повинно бути несподіванкою. Вся країна має бути готова протидіяти агресії», – сказав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про підсумки засідання РНБО під головуванням президента України Петра Порошенка.