Щоби препаратів для гемодіалізу вистачило надовше, хворі погодилися проходити процедуру двічі на тиждень (хоча треба тричі). Крім того, ці препарати надали благодійники, тому що Антимонопольний комітет блокує проведення тендерів на закупівлю медикаментів.
Про це в ефірі громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ) під час розмови на тему «Гемодіаліз як геноцид для Західної України. Антимонопольний комітет зупинив закупівлю ліків для хворих на гемодіаліз на догоду фірмам, афільованим з сім’єю Януковича. Як врятувати життя понад 400 хворих Львівщини?» повідомила голова асоціації «Життя хворих гемодіалізом» Ірина Куцьо.
Ситуацію, що склалася, пояснив і головний лікар Львівської області клінічної лікарні Михайло Гичка. За його словами, останні два роки тендери на постачання вигравала фірма, яка надавала неякісну продукцію. Причому, претензії висловлювали не так адміністрація лікарні, як хворі.
– Цього року ми провели нові торги. Але втрутився Антимонопольний комітет, який заборонив акцентувати на фірмі, котра давала і дешевший, і якісніший розхідний матеріал для апаратів «штучної нирки». Комітет змусив нас підписати угоду з попереднім учасником, який поставляв неякісний розхідний матеріал. Тому ми не уклали з ним угоду, – каже Михайло Гичка.
За його словами, 3 грудня мали відкрити тендерні пропозиції. Але Антимонопольний комітет знову не дозволяє це робити.
Водночас головний лікар Львівської обласної клінічної лікарні пообіцяв, що з понеділка хворі зможуть отримувати гемодіаліз тричі на тиждень.
Довідка
Сьогодні у Львівській області є 320 осіб, які отримують гемодіаліз, 50 – отримують перитонеальний діаліз та 102 пацієнти, які мають трансплантовану нирку.
Джерело: Щоденний Львів