У західних столицях дипломати підтримують ідею введення миротворчих сил в Україні, і вже обговорюється, які країни могли б взяти на себе цю функцію.
Про це розповів Олександр Чалий, надзвичайний і повноважний посол України і екс-заступник голови українського МЗС, передає Корупція.інфо з посиланням на Новий час.
"Сьогодні потрібно докласти максимум зусиль, щоб ввести миротворчий контингент [в Україну]. І світова спільнота вже навіть готова це зробити. Вже йдуть розмови про те, ким би могли бути ці миротворці. Білоруси запропонували [виступити в якості миротворців], можливо, казахи , можливо, грузини, можливо, поляки, – каже Чалий, президент Grant Thornton Ukraine. – Так, це непросто, але це питання потрібно ставити. Якщо ми не хочемо вводити миротворчий контингент, потрібно серйозно посилювати моніторингову місію, і в цьому напрямку робота йде "
Введення миротворчого контингенту необхідно для того, щоб якомога швидше розвести важке озброєння і усунути загрозу загибелі мирного населення. Після введення миротворців конфлікт на Донбасі слід на невизначений час заморозити, вважає дипломат.
Цю ідею, за його словами, сьогодні підтримують дипломати і політики і у Вашингтоні, і в Брюсселі і в Мюнхені, звідки він щойно повернувся. Більшість західних аналітиків висловлюються за те, щоб якомога швидше заморозити український конфлікт і дати можливість країні на певний період сконцентруватися на соціально-економічних перевтіленнях і реформах на континентальній частині України.
"Я не боюся, що конфлікт буде заморожений. Навпаки, я вважаю, чим швидше це відбудеться і чим швидше ми впораємося з ситуацією за допомогою сил ОБСЄ або введення миротворчого контингенту, тим швидше історія дасть нам шанс почати реформи", – говорить дипломат.
Потім України, нарешті, необхідно зайнятися інженерно-технічним облаштуванням свого східного кордону – будь то вал, стіна або засоби електроніки.
"Ми прекрасне знаємо, щоб, наприклад, перейти кордон з Європейським Союзом, на якому немає ні валу, ні дроту, але який обладнаний новітніми засобами, навіть якщо кіт її перейде – його можна засікти. Це потрібно робити, і це величезна наша недоробка" , – говорить дипломат.
Читайте також: Стрєлков про введення миротворців: буде «Донбас без донбасівців»
В цілому ж він закликає українців змінити, нарешті, ставлення до власного становища держави, якому доводиться сусідити з великим і потужним сусідом, Росією, і вчитися пристосовуватися до цього факту.
"Якщо є велика країна і маленька, то не кажіть, що ви суверенні і рівні, і відповідальність за те, щоб вам було добре, лежить в однаковій мірі на ній і на вас. Ви маленькі – тому підлаштовуйтеся, – говорить дипломат. – Я розповім вам відому фразу Трюдо [канадський екс-прем’єр, якого називають батьком сучасної Канади]. Його запитали: як Канада так добре живе з США під боком? Вони – велика країна, а Канада – невелика. Трюдо відповів: це мистецтво. Уявіть, що ви невеликий пес, який спить в одному ліжку зі слоном. Всю ніч потрібно підлаштовуватися так, щоб слон тебе не розчавив, проте не потрібно витрачати гроші на тепло, безпеку та інші речі ".
Джерело: Корупція.інфо