Генерал-полковник Геннадій Воробйов, який імовірно очолить Генштаб, має відношення до Рівного і з 2004 по 2006 рік командував 13-м армійським корпусом, та був звільнений із посади.
Також йому було заборонено протягом 10 років займати державні посади згідно Закону "Про очищення вади".
Повідомляє Корупція.інфо з посиланням на УНН.
На момент звільнення (наказ підписав міністр оборони Степан Полторак), пан Воробйов був на посаді першого заступника начальника Генштабу ЗСУ.
Наразі люстраційні списки викликають в українців доволі неоднозначні емоції. Звісно, самого процесу очищення влади більшість громадян чекали давно, але зараз, коли його запущено, трапляються випадки, коли звільненими стають люди, до яких ставлення доволі позитивне і їх вважають фахівцями своєї справи.
Кажуть, їм просто не поталанило з часовими рамками призначення на високі посади. Історія з Геннадієм Воробйовим якраз із розряду таких. Можливо, він не є людиною абсолютно "білою", але серед більшості колег по зброї він користувався авторитетом. Таку думку висловив рівненський військовий, який був під його началом.
"Це людина, про яку я особисто жодного разу не чув, що хтось звинувачував, що він вимагав в когось гроші, був замішаний в корупційних скандалах. Він асоціюється з генералом-інтелігентом, який може і накричати, але в основному за справу. Він багато присвятив розбудові спочатку 13 армійського, а потім і сухопутних військ. Його знають як грамотного посадовця, який завжди йде на контакт зі ЗМІ, вміє фахово пояснити ситуацію, не спотрворюючи реальність. Його люблять ті військові, які встигли послужити під його началом в Рівному, повірте. Він – дійсно хороший приклад полководця, воєнначальника і лідера. Це той приклад американського генерала, до якого ми намагаємося прилаштувати наші ЗСУ", – підсумував співрозмовник, ім"я якого ми, звісно, не оприлюднюємо.
До слова, наразі Міноборони пропонує внести зміни до закону про люстрацію, в частині, що дозволяє застосовувати норми цього закону лише до тих військових, участь яких у антиконституційних діях та інших правопорушеннях є доведеною.
У відомстві вже опрацьовується проект внесення відповідних поправок до закону на найближчому засіданні новообраної Верховної Ради.
Воробйов Геннадій Петрович.
Народився 25 червня 1961 року в місті Ахалкалакі у Грузії. У 1982 році закінчив Київське вище загальновійськове командне училище ім. М.Фрунзе.
Офіцерську службу розпочав командиром мотострілецького взводу у Забайкальському військовому окрузі.
З 1984 до 1990 року службу проходив на посадах командира розвідувального взводу, командира мотострілецької роти, начальника штабу — заступника командира мотострілецького батальйону у військових частинах Забайкальського військового округу та Групи радянських військ у Німеччині.
У 1993 році закінчив Військову академію ім. М.Фрунзе.
З 1993 до 2002 року службу проходив на посадах начальник штабу — заступника командира мотострілецького полку, командира механізованого полку, командира 24-ї механізованої бригади, командира механізованої дивізії Прикарпатського військового округу та Західного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України
У 2002–2003 роках — начальник штабу — перший заступник командувача 13-го армійського корпусу Західного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України.
У 2004 році закінчив факультет підготовки фахівців оперативно-стратегічного рівня Національної академії оборони України.
З 2004 по 2006 рік — командир 13-го армійського корпусу Західного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України.
З травня 2006 по листопад 2009 року — перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України.
З 18 листопада 2009 року по 17 січня 2014 року — командувач Сухопутних військ Збройних Сил України.[1][2]
З 12 вересня 2014-го — в. о. командувача військами АТО на час допитів щодо «Іловайського котла» генерала Муженка
Джерело: Корупція.інфо