Сьогодні, коли на Привокзальний ринок прийшли працівники обленерго, щоб включити світло, підприємці не пустили їх, і між ними почалась штовханина. Рознімати людей довелось правоохоронцям.

Ринок працює без світла вже четвертий місяць. Електроенергією себе забезпечив тільки м’ясний павільйон – купили генератор. Але інші підприємці не можуть ним користуватись.

За словами правоохоронців, бійка почалась біля електрощитка, коли працівники обленерго прийшли, аби ввімкнути світло. Тоді і викликали міліцію. «В міліціонерів люди почали кидатись овочами, фруктами та речами. Пізніше люди були розблоковані, четверо найактивніших затримано за статтею 175» – розповів начальник міліції громадської безпеки Головного управління МВС України у Львівській області Сергій Маруняк.

Штурханина продовжилась біля приміщення адміністрації ринку: м’ясники зсередини кидались м’ясом та кров’ю тварин, ззовні намагались зайти у приміщення правоохоронці. Згодом їм вдалось вивести та затримати ще кількох осіб.

Віталій Гужва, виконавчий директор ТзОВ «Привокзальний ринок» пояснив: «Якщо немає відповідальної особи, то обленерго не має права включати світло. Але ми домовились з обленерго, і хочемо зайти і відновити постачання. Люди – перешкоджають».

«Суди підтвердили наші права на перебування на даній території, на право оренди і право власності», – розповідає директор ТзОВ «Привокзальний ринок»  та додає, що блокували роботу працівників обленерго близько п’яти найактивніших людей за якими, на думку Віталія, «стоять кримінальні структури».

Підозрює причетність третіх осіб і пані Марія, яка продає на Привокзальному одяг: «М’ясники не пускають працівників Львівенерго, щоб включити світло. Вони вийшли з сокирами, вийшли з ножами, кричать, що зараз будуть відрубувати їм руки. А ми, виходить, маємо доводити, що ми маємо право на світло. Ми є платниками податків, ми офіційно працюємо, не так, як вони. Вони не дають нам нормально працювати», – розповідає пані Марія. Жінка бідкається: м’ясники купили генератор, але використовують його тільки для свого цеху: «Вони хотіли, щоб ми йшли до них, кланялися в ноги, платили гроші, щоб вони нам також давали світло».

А на думку пані Оксани, яка продає на ринку взуття, підприємці продовжують конфліктувати з адміністрацією ТзОВ «Привокзальний ринок», бо не хочуть платити їм побори, як вони раніше платили, тобто близько 1000 гривень в місяць. До того ж вона каже: адміністрація не має документів на те, щоб включати світло, тому і просити про увімкнення не може.

«Там стоять прості звичайні люди. А за що міліція буде зараз бити людей? Та міліція, яка має нас захищати? То ж невинні люди, не бандити і не рекет», – пояснює підприємець.

Нагадаємо, конфлікт на Привокзальному ринку триває вже майже рік, протягом якого було створено Вільні профспілки та нову адміністрацію ринку з метою не підпорядковуватись заклнній адміністрації з ТзОВ «Привокзальний ринок». 

 

 

Джерело: Вголос