Це рішення Києва, а також рецесія, яку переживає Росія, можуть паралізувати країну і кинути ще чорнішу тінь на Путіна

Світові ЗМІ обговорюють те, як політичний тиск ззовні допоможе Україні запровадити успішні реформи. А деякі оглядачі зазначають, що відмова України від позаблокового статусу матиме серйозний вплив на перебіг мирних переговорів у Мінську.

Американський часопис Forbes пише, що з відмовою України від позаблокового статусу з’явилися зміни у русі країни. Крім того, не має сумнівів, що рішення української влади буде одним із факторів під час мирних переговорів у Мінську. Адже, як зазначає видання, рішення України може стати жахом для Росії, яка переживає рецесію, що може паралізувати країну і кинути ще чорнішу тінь на президенство Володимира Путіна.

«Однак, незалежно від результатів мирних переговорів, відмова від позаблокового статусу для України є позитивним кроком, що підтверджує її наміри рухатися у більш західному напрямку. США та країни альянсу мають докласти всіх зусиль, щоб підтримати Україну у цьому. Україна, безсумнівно, буде корисним доповненням до ЄС і НАТО», – підсумовує Forbes.

Англомовна російська газета Moscow Times пише, що Україна потребує тиску ззовні для впровадження реформ, адже це є найкращим способом для зменшення рівня корупції. За словами видання, зовнішній вплив є важливим, оскільки він зменшує рівень невизначеності та дискусій щодо того, які інституції потрібні для реформування економіки та зменшення можливостей для корупції. «Країни, які не мають тиску ззовні, часто потрапляють у ситуації, де зміни неможливі, тому що чиновники і громадяни очікують, що корупція процвітатиме і надалі», – пише газета.

Україна, вважає видання, може досягти позитивних результатів завдяки призначенням іноземців на керівні посади, плану впровадження реформ парламенту, а також бажанню громадян позбутися корупції. «Поєднаний тиск нового уряду та громадськості може створити стимул для громадян та чиновників змінити те, як вони взаємодіють один із одним. Доволі вільні українські ЗМІ, а також історія відносно вільних виборів допоможуть збільшити вплив подібних реформ», – підсумовує Moscow Times.

Українська англомовна газета Kyiv Post пише про те, як Угода про асоціацію з ЄС має підвищити ефективність використання енергії в Україні, адже підписавши угоду, країна зобов’язала себе відповідати більш високим стандартам у галузі енергоефективності та конкуренції на енергетичному ринку. Це передбачає низку змін, починаючи від кращого управління опаленням житлових будинків і закінчуючи побудовою більш відкритого енергетичного ринку.

Поки що Україна не докладала великих зусиль до реформування енергетичного сектору. «За брак ентузіазму відповідальність несуть, зокрема, лобісти галузей, які використовують багато енергоносіїв, небажання відповідальних політиків ухвалювати непопулярні рішення та нерозуміння важливості цих питань», – зазначає видання.

Однак, сьогодні різноманітні екологічні та неурядові організації будуть мати більш вагомий важіль для тиску на уряд і громаду. «Важливість ухвалення енергоефективних законів в Україні більше не обмежується турботою про довкілля чи питаннями безпеки. Ці закони є вирішальними для зайняття Україною свого місця у Європі», – пише Kyiv Post.

Некомерційний аналітичний центр Institute of Modern Russiaнамагається пояснити, чому популярність Путіна серед росіян цього року трималася на рівні близько 80 відсотків, не дивлячись на погіршення стану економіки, зростання цін і девальвацію рубля. Однією з причин аналітичний центр називає той факт, що в усіх країнах громадськість об’єднується навколо лідера за наявності спільного ворога.

У Росії цьому допомагає кампанія пропаганди проти України, яка розпочалася під час протестів Майдану і триває ще сьогодні. «Таким чином, більшість росіян вважають, що їхній уряд здійснює гуманітарну місію в Україні, благородно пропонуючи допомогу російськомовному населенню та захищаючи його від «фашистського» й «ультранаціоналістичного» режиму Києва», – пояснює аналітичний центр.

Однак, як зазначає Institute of Modern Russia, якщо російська економічна криза триватиме, складно прогнозувати, який ефект буде мати ця інформаційна кампанія, поєднана з іншими факторами. «Однак, без сумніву, режим Путіна продемонструє свою винахідливість при адаптації до нових обставин, а також своє сильне бажання залишитися при владі будь-якою ціною», – підсумовує аналітичний центр.

 

Джерело: Радіо Свобода