21,5% виборців не визначилися, за кого голосувати на виборах президента. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, соціологічною групою "Рейтинг" і центром Разумкова з 28 вересня до 16 жовтня.

Якби вибори президента вiдбулися наступної недiлi, то рейтинг політиків у першому турі виглядав би так:

1. Юлія Тимошенко – 21%

2. Володимир Зеленський – 11%

3. Петро Порошенко та Анатолій Гриценко – 10%

4. Юрій Бойко – 9%

5. Олег Ляшко – 8%

6. Святослав Вакарчук – 6%

7. Євген Мураєв – 5%

Рейтинг інших кандидатів – менше 5%.

За останні півроку помітне зростання рейтингу Тимошенко. Також на тлі зменшення рейтингів Вакарчука майже вдвічі зріс показник Зеленського. У свою чергу, внаслідок появи у списку кандидатів Мураєва значно зменшився рейтинг Рабіновича.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Соціологи опитали 10 тис. респондентів від 18 років у всіх областях, за винятком окупованих Росією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей. Похибка не перевищує 1%.

Зазначимо, що на передвиборчу гонку вже йдуть колосальні кошти. 

Зокрема, На рекламу передвиборчої програми "Новий курс" ВО "Батьківщина", лідером якої є Юлія Тимошенко, витратила близько 100 млн грн за півроку. Про це свідчать дані фінансових звітів партії за другий і третій квартали 2018-го, повідомляє Комітет виборців України.

У квітні-червні партія витратила на пропагандистську діяльність 24,8 млн, у липні-вересні – 73 млн.

"Саме у літній період розпочалася активна реклама "Нового курсу", тому логічно очікувати, що абсолютну більшість грошей було витрачено на ці потреби", – кажуть у КВУ.

Такі витрати стали рекордними для партії та пов'язані із наближенням виборів.

Для порівняння: 2016-го "Батьківщина" витратила 19 млн грн, 2017-го – 30 млн.

У липні-вересні партія Тимошенко витратила 53 млн на рекламу на телебаченні та 19 млн – на зовнішню рекламу (білборди, сітілайти).

Загалом на президентські вибори навесні наступного року в проекті Державного бюджету на 2019 рік передбачено 2,35 мільярда гривень.