В цей складний час, економіка країни відчутно в скрутному становищі. Оскільки складова держави – це люди, то саме по їхніх кишенях найбільше б'є ситуації в цілому. В Україні в 30 відсотках вакансій, що існують на ринку праці, пропонується мінімальна зарплата.
Про це в ході прес-конференції заявив професор кафедри Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України Василь Костриця, передає Корупція.інфо з посиланням на golos.ua.
«Ще однією проблемою «нового часу» після підвищення цін на все, що тільки можна, стала мобільність робочої сили. Протягом останніх декількох місяців скоротилася внутрішня міграція працездатних громадян з маленьких населених пунктів у великі внаслідок подорожчання оренди житла, тарифів», – зазначив В. Костриця.
Він констатував, що підвищення цін на проїзд у транспорті вплине на можливість влаштуватися на роботу і для жителів безпосередньо великих міст.
«Якщо близько 30 відсотків вакансій містять пропозицію мінімальної заробітної плати, важко уявити, щоб житель Троєщини, пересідаючи на кілька видів транспорту, зважився влаштуватися на таку роботу. Адже половина заробленого піде у нього на проїзд », – зазначив експерт.
Читайте також: Кому субсидія «не світить»
Він додав, що все більш і більш проблемним стає питання низької кваліфікації або її відсутності у безробітних.
«Тих, хто не має взагалі ніякої кваліфікації, а лише закінчив 9 або 11 класів середньої школи і перейшов у категорію економічно неактивних громадян, в Україні – понад 384 тисяч. Серед даних осіб рівень безробіття – найвищий в Україні. І в майбутньому вони, очевидно, не зможуть знайти гідні робочі місця з відповідною заробітною платою », – зазначив В. Костриця.
Він підкреслив, що насправді рівень безробіття в Україні вже наближається до 40 відсотків, враховуючи тих, хто покинув ринок праці, а також 7 500 000 економічно неактивних громадян, серед яких домогосподарки, особи, які займаються особистим підсобним господарством, інваліди, які втратили працездатність, а також громадяни, які припинили шукати роботу внаслідок розчарування.
Читайте також: Експерт: Рефінансування банків — один із факторів падіння гривні
Нагадаємо, на думку екс-міністра соціальної політики Л.Денісової, до кінця 2015 року в Україні буде понад 2 млн безробітних. Наприкінці ж 2014 офіційно безробітними в країні вважалися близько 540 тисяч чоловік.
Джерело: Корупція.інфо