З 1 липня за послуги комунальних стоматологічних поліклінік львів’яни платитимуть за певним визначеним прейскурантом, а стоматологи змушені будуть виконати план, щоб не втратити роботу.

Усе це роблять нібито для того, щоб зекономити бюджетні кошти, які нині витрачають на підтримку комунальних стоматполіклінік, передає ІА Корупція Інфо.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Платити потрібно за все

Ідея перевести комунальні стоматполіклініки на госпрозрахунок визрівала у Львові близько року. Відповідний проект ухвали було включено чи не в кожен порядок денний сесії Львівської міської ради. Однак, зважаючи на численні мітинги та протести стоматологів, ухвалення остаточного рішення постійно відкладали. Все ж наприкінці січня цього року на сесії депутати таки підтримали ухвалу «Про створення госпрозрахункових відділень стоматологічної допомоги дорослому населенню м. Львова».

А це означає, що вже з 1 липня цього року в комунальних міських стоматологічних поліклініках Львова буде створено госпрозрахункові відділення з надання терапевтичної та хірургічної стоматологічної допомоги дорослому населенню в межах штатних розписів, затверджених станом на 1 січня 2015 року. Окрім того, вже найближчим часом управління охорони здоров’я Львівської міськради має розробити та подати на затвердження калькуляцію граничних цін на стоматологічні послуги, які надаватимуть комунальні міські стоматологічні поліклініки Львова.

Економія коштів

Основним аргументом на користь створення госпрозрахункових відділень стоматологічної допомоги було те, що це зніме навантаження з міського бюджету, враховуючи економічну ситуацію в державі. За словами директора департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Галини Слічної, 2015 року на функціонування комунальних стоматполіклінік передбачено в бюджеті 28,5 млн грн, з яких 86,2% становить фонд оплати праці.

Відповідно до ухвалених змін, госпрозрахункові відділення будуть структурними підрозділами поліклінік для надання стоматологічних послуг. Вони вестимуть діяльність на засадах повного самозабезпечення, їх утримуватимуть за кошти, одержані від юридичних, фізичних осіб за надання платних послуг, вартість яких визначатимуть відповідно до затверджених тарифів.

Водночас госпрозрахунковим відділенням надано право самостійно вирішувати питання оплати праці працівникам шляхом встановлення в колективному договорі форм і системи оплати праці, розцінок, тарифних сіток, схем посадових окладів тощо. Фактично це все віддали в руки головних лікарів. Однак не всі лікарі працюватимуть на госпрозрахунок, залишаться ще й бюджетники. 

«Раніше запропоновано, щоб 50% персоналу утримували за кошти бюджету, а 50% – за госпрозрахунком. Натомість тепер ми пропонуємо 61% – за бюджетні кошти і 39% – за госпрозрахунком», – додала Слічна.

Загалом, за її словами, відповідно до штатного розпису, станом на 1 січня в комунальних стоматполіклініках Львова фунцкціонує 696,5 штатних одиниць.

Утім за «стоматреформу» у Львові було проголосовано 52-ма голосами «за». А Галина Слічна зі свого боку запевнила, що буде враховано всі пропозиції депутатського корпусу щодо механізмів розподілу посад. А зекономлені кілька мільйонів гривень планують скерувати передусім на підтримку дитячої стоматології та реанімаційних відділень Львова. Комунальні стоматологи тим часом не полишають надій відстояти свої права в суді.

 

 

джерело: Вголос