Ботусов

Начальник Генштабу Збройних Сил України Віктор Муженко замість міністра оборони Полторака відправився з президентом в Арабські Емірати, щоб уникнути участі в засіданні комітету з національної оборони і безпеки, де його могли «лінчувати прямо на місці».

Такі новини повідомив військовий експерт Юрій Бутусов, передає Корупція.інфо.

Він розповів, що крім депутатів зі складу комітету, на закрите засідання прибули 15 депутатів з усіх фракцій, «щоб теж взяти участь в екзекуції над Муженком».

«Багато хто з учасників були на фронті, і спілкувалися всі ці дні з бійцями в оточенні, і тому ймовірність лінчування начальника Генерального штабу прямо на місці була дуже високою», – зазначив Бутусов.

Він переконаний, що саме з цієї причини Муженко «втік» з президентом в ОАЕ.

За словами експерта, за планом на виставку зброї «Айдекс» з президентом повинен був летіти міністр оборони Степан Полторак, який визначає оборонну політику.

«Начальнику Генштабу треба управляти військами – адже війна йде. Але ні. В останній момент Полторака замінив у делегації Муженко – зрозуміло, тільки для того, щоб мати формальну можливість не прибути з поважних причин на засідання комітету, де деякі депутати збиралися запитати його за Дебальцеве і за Донецький аеропорт», – вважає він.

Бутусов розповів, що замість Муженка на засідання комітету прибув командувач сектором «С» полковник Таран, розмова з яким добре підготовлених депутатів також вийшла «дуже змістовна». Зокрема, як виявилося, військове командування регулярно надавало Генштабу доповіді про реальну ситуацію в Дебальцевому «і хтось чомусь всі ці доповіді ігнорував, і не вживав заходів».

«Хто ж цей керівник, який всупереч вимогам сектору «С» допустив ряд грубих прорахунків? За відсутністю начальника Генштабу, дізнатися це не вдалося», – додав експерт.

Він повідомив, що депутати створили групу, яка з'ясує всі обставини подій в Дебальцевому і зробить доповідь для комітету.

Після виступу Муженка у Верховній Раді, на що «сподіваються депутати», комітет прийме рішення – «яку оцінку парламент дасть діяльності начальника Генштабу».