11 лютого 2015 Ігор Щепотін, директор Інституту раку, на якого заведено кілька кримінальних справ, у тому числі і по закупівлях ліків за завищеними цінами, буде звільнений зі своєї посади.
Це стало відомо з офіційної відповіді Моз на звернення лікарів інституту, інформує прес-служба БФ "Пацієнти України".
"Після закінчення терміну дії контракту з Щепотиным 11.02.2015 він буде звільнений і розпочато процедуру обрання претендентів на конкурсній основі", – йдеться в листі. У ньому також наголошується, що за результатами перевірки, проведеної у травні минулого року, було знайдено ряд порушень і зловживань з боку посадових осіб Національного інституту раку. Зараз ці справи передані до СБУ і Міністерство внутрішніх справ.
"На жаль, через недосконалість українського законодавства недобросовісних керівників неможливо звільнити навіть за зловживання владою, – стверджує Олександр Квіташвілі, міністр охорони здоров'я України. – Тим не менш, ми знайшли спосіб зробити це законно і провести відкритий та прозорий конкурс на цю посаду. Я дуже сподіваюся, що правоохоронні органи доведуть все перевірки до кінця і, у разі встановлення вини, притягнуть до відповідальності працівників інституту, які наживалися на людському горі".
Конкурс на посаду директора Інститут оголосять найближчими днями.
"Всі в інституті сподіваються, що конкурс буде максимально відкритим і прозорим, щоб директором Інституту вибрали чесну, некорумповану людину, яка буде розвивати інститут і напрямок боротьби з онкологією в Україні, – розповідає Андрій Семиволос, лікар-онколог, голова Незалежної профспілкової організації Національного інституту раку. – Вже майже рік, як ми, постійно виходимо на пікети, вимагаючи звільнення Щепотіна, за що платимся власною роботою. Медики повинні бути кріпаками у керівників, а хворі не можуть бути заручниками неефективних директорів".
Слід нагадати, що Голосіївським РВ УМВС було порушено кримінальне провадження за фактом закупівлі ліків за завищеними цінами.
"Наша команда вже давно моніторить закупівлі інституту, як ключового органу, відповідального за боротьбу з онкологією в Україні, – розповідає Віталій Шабунін, голова правління "Центру протидії корупції". – Ми вже не раз звертали увагу правоохоронців на закупівлі ліків Інститутом за завищеними цінами, або, скажімо, покупки непотрібного обладнання на десятки мільйонів гривень, яке потім іржавіє на складах. Так, тільки за нашою заявою, переплата на ліках для дітей, які закуповував Інститут лише за 2 препаратів, порівняно із закупівельними цінами Моз, склала 1,3 млн. гривень. Тим не менш, справи, так нікуди далі не йдуть, в той час, коли Ігор Щепотін живе в маєтку за мільйони доларів, що ніяк не відповідає його офіційним доходам".
Майже 330 млн. гривень щорічно виділяється державою на боротьбу з онкологічними захворюваннями, що становить лише 75% від необхідного мінімуму. З них 84 млн. – це бюджет Національного інституту раку.
Слід зазначити, що Національний інститут раку є ключовим органом в Україні щодо боротьби з онкологією. Саме інститут формує заявки на закупівлю ліків у всі регіони України за кошти державного бюджету.
"В Україні вилікуваність від раку становить менше 50%, – розповідає Дмитро Шерембей, голова правління БФ "Пацієнти України". – Тобто кожен другий пацієнт з таким діагнозом помирає, в той час як за кордоном лікарям вдається врятувати до 70% пацієнтів, а в таких розвинених країнах, як Ізраїль – до 80%. Якби ті гроші, які сьогодні виділяються державою на боротьбу з онкологією, не витрачалися на непотрібне устаткування, а те, що дійсно може врятувати пацієнтів, розвиток цього напряму в медицині, то ми могли б зберегти життя сотням тисяч українців щорічно. Саме тому ми сьогодні повинні об'єднати зусилля всіх громадських організацій, пацієнтів і лікарів, щоб головним борцем з онкологією став порядна людина, яка поставить собі за мету досягти середнього по Європі рівня одужання від раку, а не власне збагачення".
Згідно з інформацією Національного реєстру щороку в Україні від раку помирає близько 100 000 чоловік.
Джерело: Корупція.інфо