Росія перекинула у напрямок міста Кремінна Луганської області найбільш боєздатні підрозділи та важку техніку.
Це означає, що російські окупанти там потроху просідають, розповів очільник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай в ефірі Espreso.TV.
Чиновник зазначив, що Сили оборони України крок за кроком відвойовують територію Луганської області.
“…і дійсно (вороги – Ред.) перекидають у напрямок Кремінної нові підрозділи, найбільш там боєздатні – це десантні підрозділи, декілька батальйонів туди кинули, плюс перекидали туди і важку техніку, ну, в першу чергу, це означає, те, що все ж таки вони там просідають потроху…”, – сказав Гайдай.
Водночас Керівник Центру підготовки операторів БПЛА “Крук”, політтехнолог, офіцер ЗСУ Віктор Таран завив виданню Коментарі, що динаміка передачі Україні озброєнь та боєприпасів за останній рік говорить сама за себе.
“Напередодні російського вторгнення нам давали “Джавелін” (американський переносний протитанковий ракетний комплекс) та NLAW (шведсько-британська переносна протитанкова керована ракета). Вважаючи, що максимум на що буде здатна українська армія – це на партизанську війну. Але, коли ЗСУ, весь український народ, продемонстрували стійкість і мужність, коли ми показали вміння бити ворога, нам стали давати потужніше озброєння, включаючи гаубиці, РСЗВ (зокрема знамениті HIMARS) тощо. Потім було запущено формат “Рамштайн”, завдяки якому поставки почалися злагоджені, що охоплюють все більші потреби. І з кожним місяцем, з кожним новим успіхом ЗСУ ми отримували все більше і більше озброєнь. Причому не лише оборонного характеру, хоч і цей спектр збільшується, особливо у ракурсі систем ППО”, – зазначає Віктор Таран.
А зараз, продовжує він, наголос почав робитися цілеспрямовано на наступальні види озброєнь. Захід, пояснює експерт, гідно оцінив ЗСУ, побачив нашу здатність проводити наступальні операції. І відповідно посилює українські збройні сили – тепер уже бронемашинами, танками.
“Звинувачувати Захід, що він так довго розгойдувався з передачею Україні тих чи інших видів озброєнь, не варто, – вважає Віктор Таран. – Там ще пам’ятають “кейси” Іраку, Афганістану, куди США та Європа поставили чимало своїх озброєнь, а місцеві армії після виходу звідти сил НАТО розбігалися, внаслідок чого сучасні танки, гармати і так далі опинялися в руках тих самих талібів. Саме тому Захід перестрахувався. Але ЗСУ продемонстрували свою міць та ефективність. Як наслідок – переозброювати нас стали швидше та краще”.
На думку експерта, в найближчому майбутньому слід очікувати на постачання в Україну танків типу “Абрамс” і “Леопард”, можливо, авіацію.
Своєю чергою директор Міжнародного інституту політичної філософії, політичний аналітик Віктор Савінов звертає увагу, що останнім часом нам активно постачають зенітно-ракетні комплекси (ЗРК) та ракети систем протиповітряної оборони.
“Також нам, нарешті, передають американські ЗРК Patriot. Сумарно це має переважно закрити українське небо. Зрозуміло, що посилення ППО зараз для нас життєво важливе питання. Ракети, які ми отримаємо у новому американському пакеті – найсучасніші, але з урахуванням тієї активності, яку виявляє Росія, навіть цього може виявитися недостатньо. Щоб повністю закрити небо, нам потрібна авіація, в ідеалі – легкі винищувачі типу F-16. Проблема в тому, що підготувати льотчика, як і танкістів, мотострільців – це час”, – пояснює експерт.
Крім того, продовжує він, нам незабаром передадуть американські, німецькі та французькі бронеавтомобілі, з яких особливо цікавий AMX-10 RC – французька броньована бойова машина, відома як мобільний винищувач танків або колісний танк.
“На основі такої бронетехніки створюються ударні мобільні групи для знищення рухливих з’єднань супротивника. Подібні броньовики діють швидше, ніж будь-яке бронетанкове з’єднання – і можуть створювати вогневі “мішки”. Зараз як експеримент в Україні буде створено три моторизовані батальйони з подальшим розширенням цієї лінійки. Тобто українська армія отримає своєрідну броньовану сучасну кавалерію. Швидку, що входить у тил противника”, – пояснює Віктор Савінов.
Таким чином, починає створюватись інфраструктура для танкових дивізій. Починатимемо з батальйонів, потім перейдемо до танкових бригад, а коли вдасться сформувати пару танкових дивізій (а зараз розмова ведеться про кількість танків саме для двох таких дивізій) – це буде серйозний аргумент ЗСУ на полі бою”, – упевнений експерт.