У Києво-Печерській лаврі почався несподіваний опис майна. Священнослужителі стверджують, що їх про його проведення не попереджали
Ченці лаври розповіли, що в Києво-Печерську лавру зайшли «якісь посадові особи», які повідомили, що у них є розпорядження від Мінкульту на проведення опису.
Після цього вони перейшли у Ближні печери для проведення відповідної процедури.
«Ми не розуміємо, чому невідомі люди, без попередження, буквально ввалилися до нас і, розмахуючи незрозумілим документом, заявили, що будуть описувати майно.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
Ніяких офіційних листів про те, що будуть проведені такі дії ми не отримували, але були змушені пустити цих людей. Це якийсь нігілізм і повна неповага до святинь і віруючих. Люди, які приїхали з різних куточків нашої країни, позбавлені можливості вклонитися святим мощам через те, що в Ближніх печерах зараз відбувається опис», – заявили обурені монахи
Як з’ясувалося пізніше, опис проводили представники Києво-Печерського заповідника, який знаходиться в управлінні Мінкульту України. У заповіднику відзначили, що проводять щорічну інвентаризацію.
Наступного дня стало відомо, що до складу відповідної комісії крім співробітників заповідника входили співробітники міністерства культури.
Вони розповіли, що робота комісії буде проходити під наглядом ченців, наглядачів печер і членів Духовного собору обителі.
Також, намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел вже обговорив із членами комісії процедуру перевірки наявності цінностей.
В УПЦ також розповіли, що подібна перевірка проводиться вперше за 30-річну історію відродженої Києво-Печерської лаври.
У свою чергу, в Мінкульті відзначили, що метою комісії є перевірка наявних церковних коштовностей і святинь, які були передані Києво-Печерській лаврі, починаючи з 1988 року – з моменту відкриття монастиря після відродження.
Раніше директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш заявив, що Почаївська лавра, якою зараз користується УПЦ МП, може змінити свою приналежність після отримання православною церквою України томоса про автокефалію. Таку саму долю він прогнозує і для Печерської лаври.