Проблема пенсійного забезпечення, за багатьма опитуваннями, входить в трійку найбільш важливих і болючих для українців.

Парламентська фракція “Слуги народу” має намір запустити третій рівень пенсійного страхування – добровільний.

“Ми також будемо стимулювати заощадження громадян і в третьому рівні пенсійного забезпечення. При цьому ми будемо робити це без державного накопичувального фонду, не привертаючи до цього держава”, – сказала Галина Третьякова.

Крім введення нових видів пенсійного страхування, майбутніх пенсіонерів можуть очікувати і інші нововведення.

Перше з них – добровільний вихід на пенсію. Навіть якщо людина досягла 70-річного віку, її не зможуть звільнити з роботи на тій підставі, що вона досягла пенсійного віку.

“Людина повинна йти на пенсію, тільки коли вона цього сама захоче”, – вважає Галина Третьякова.

Очевидно, що таке нововведення буде розраховано на людей, які навіть у пенсійному віці сповнені здоров’я і сил і хочуть як і раніше приносити користь суспільству. Або, навпаки, не хочуть задовольнятися мізерною пенсією.

А ось для тих, хто, навпаки, вже не може або не хоче працювати, хоча і не досяг пенсійного віку, будуть запропоновані інші нововведення. Зокрема, добровільний вибір пенсійного віку. Це означає, що людина зможе піти на пенсію і в 55 років, і в 70. Однак форми соціального забезпечення в різних випадках будуть, очевидно, різними.

Ще один варіант, який хочуть запропонувати людям передпенсійного або пенсійного віку, – поступовий вихід на пенсію.

“Людина зможе вже працювати не 40 годин на тиждень, а 30 або 20, заміщаючи пенсією частина недоотриманого трудового доходу”, – пояснила Галина Третьякова.