Як оголосили в Пенсійному фонді, в цьому місяці стартує перерахунок виплат працюючим пенсіонерам, причому, він буде "максимально зручним", тому що відбудеться автоматично – людям не доведеться оббивати пороги чиновницьких кабінетів, писати заяви та інше, передає Корупція.Інфо
На квітень влада намітила ще один важливий пенсійний захід – перерахунок пенсій екс-силовикам. Нагадаємо, як уже писала "Страна", військові домагаються перегляду виплат ще з минулого року і вже кілька разів влаштовували масштабні акції протесту по всій Україні. Формально компроміс знайдений, і пенсії їм повинні були почати перераховувати в березні.
Але тепер уряд зсунув терміни на квітень.
Наші журналісти разбіраалісь, чим закінчиться "високий сезон" пенсійних виплат для Пенсійного фонду, Держбюджету та самих пенсіонерів і чи вистачить на всіх грошей.
Додадуть по 13 гривень, але просять не ходити по кабінетах
Як пояснила експерт з пенсійних питань реанімаційного пакету реформ Галина Третьякова, перерахунок виплат працюючим пенсіонерам буде проводитися на підставі спеціального розпорядження Пенсійного фонду. По суті, цей документ ще навіть не затверджений.
Експерти надали проект даного розпорядження, який дали на обговорення Громадської ради при ПФ. Останні правки приймаються до 4 квітня, але, очевидно, чиновники настільки впевнені, що зауважень не буде, що вже анонсували перехід на перерахунок пенсій за новою системою. До речі, в самому документі в якості дати його вступу в силу вказано 1 квітня 2018 року, тобто вводиться він, по суті, заднім числом.
У самому проекті зазначено, що відтепер перерахунки пенсій будуть проводитися щорічно (наступний – в квітні 2019 го, потім – в квітні 2020 го і т. Д). Право на перерахунок отримують пенсіонери, які продовжують працювати після виходу на пенсію, як тільки їх додатковий трудовий стаж складе 24 місяці (стаж може бути як безперервним, так і низька).
При цьому за основу при перерахунку береться зарплата, з якої призначено пенсію, тобто, та, яка була у людини на момент виходу на заслужений відпочинок.
Всі перерахунки ПФ збирається провести в автоматичному режимі – ходити по кабінетах і писати заяви пенсіонерам не потрібно. Якщо згодом виникнуть зауваження до зробленими нарахуваннями, то пенсіонери зможуть оскаржити їх до 11 жовтня 2019 року, говориться в проекті розпорядження Фонду.
"Сам перерахунок проводитимуть за такою формулою: плюс 1% від діючої пенсії за кожен рік переробки, але не менше 1% від мінімальної пенсії, тобто, зараз це близько 13 гривень, з 1 липня буде 14,36 гривень, а з 1 грудня – близько 15 гривень ", – пояснила Галина Третьякова, експерт з пенсійних питань реанімаційне пакету реформ.
Наприклад, якщо при виході на відпочинок людині призначили пенсію 2500 гривень, при цьому він продовжує працювати і накопичив два роки додаткового стажу, його пенсія повинна збільшитися на 25 гривень за кожен рік такого стажу, або на 50 гривень за два роки.
Тобто в місяць він тепер буде отримувати 2550 гривень.
Але якщо при цьому, станом на 1 березня 2018 року, коли ПФ збирав дані про пенсіонерів, додатковий стаж становив, наприклад, 20 або 23 місяці, перерахунку не буде – пенсіонер зможе претендувати на зарплату тільки на наступний рік.
Для того щоб перерахунки були максимально коректними, всю базу пенсійних справ збираються вже до 2019-2020 років зробити електронною та загальнонаціональної.
"Це дозволить пенсіонерам не ходити в ПФ. Сьогодні на їх обслуговування працюють близько двох тисяч чоловік, і нерідко – як юридичні консультанти. Фонд хоче максимально відсторонитися від цього", – каже Галина Третьякова.
Плюс нової системи – вона вносить хоч якусь ясність в питання працюючих пенсіонерів, – вважає юрист Андрій Вігірінскій. "В останні роки з ними раз у раз експериментували: то знімали доплати, то різали коефіцієнти. Тепер зрозуміло, що доплати будуть за кожні 24 місяці додаткового стажу", – зазначив він.