Мовознавець, народний депутат України VII скликання від “Свободи” Ірина Фаріон жорстко звернулася до скандального члена “Слуги народу” Макса Бужанського.

Зокрема її обурили українофобські висловлювання парламентарія і спроби боротьби з українською мовою. Гнівне послання до нардепа Фаріон опублікувала на своєму YouTube-каналі.

“Чого так вз’ерепенився цей Бужанський, що став захищати російську мову в Україні? Так ось, спеціально для бика Бужанського з Дніпра: російська мова в Україні – це мова окупанта, це мова маргіналів, це мова” совка “, це відрижка СРСР! І я розумію, чому бик Бужанський так захищає мову “совка”. тому що він людина давно минулого часу, який залишився в радянській імперії зла “, – сказала борець за українську мову.

На думку Фаріон, саме цим і пояснюються завзяті спроби Бужанського захистити радянський пропагандистський концепт Великої вітчизняної війни і оббрехати ОУН і УПА.

“Адже фокусом совкового мислення, дрімучого, тупого, примітивного, залежного і нікчемного, є мова Москви, російська мова. З такими, як Бужанський, і говорити нема чого. Їм просто кляп в рот вставити треба! Тому що іншої мови вони не розуміють!” – гнівно висловилася вона.

“Там, де російська мова, – там війна. Це загроза українській державі! Там, де російська мова, – там залежність українців, там ніякої перспективи для розвитку української держави. Там, де російська мова, – там немає України. Там просто країна, країна слуг чужих народів. Ти догнав Бужанський, бик поганий ?! ” – додала Фаріон, звертаючись особисто до одіозного нардепа від “Слуги народу”.

Але напевно пані Фаріон забула, що багато українських воїнів на Донбасі розмовляють саме російською. Чи вони також окупанти?

Відзначимо, що Фаріон завжди відрізнялася своїми різкими і радикальними висловлюваннями проти російськомовних українців.