В Україні можуть оподаткувати старі автомобілі. Подібну поправку подали народні депутати до законопроекту №8487, який покликаний вирішити проблему з авто на єврономерах. Якщо зміну внесуть у закон, власникам українських авто доведеться "розщедритися".

Новий податок

Проекти законів №8487 і №8488 народні депутати України орієнтовно розглянуть уже в середині жовтня. Їхня головна мета — вирішити резонасне питання із податками на євроавто.

Так, у запропонованих нормах пропонується внести пункт про окремий податок на всі транспортні засоби, старші 5 років. Йдеться про легкові, вантажні автомобілі, автобуси, а також мотоцикли. Для розрахунку планують використовувати спеціальну формулу.

Податок = (Базова ставка) х (Коефіцієнт мотора) х (Коефіцієнт віку) х (Коефіцієнт еко).

У поправці прописано тимчасово, до 2024 року, не нараховувати транспортний податок на ТЗ, які старші 5 років і перша реєстрація яких проведена до 1 січня 2019 року.

Так, щорічний платіж за автомобіль із мінімальним об'ємом двигуна й віковим коефіцієнтом становитиме 300 гривень. Власники вікових автомобілів із об'ємнішими двигунами заплатять тисячі гривень.

Наприклад, середньостатистичний легковий автомобіль з об’ємом 1800 куб. см. і віком 16 років, обійдеться у 7900 гривень на бензиновому двигуні й 11800 гривень — на дизельному. Якщо ж об’єм двигуна такого авто буде більшим, річний податок перевищить понад 20 тисяч гривень.

Змін не буде?

Як заявила раніше глава комітету з питань податкової політики Ніна Южаніна, нардепи подали до 150 поправок, які несуть "неймовірні зміни". Більшість із них просто "ламають" саму суть проекту закону.

Варто зазначити, що подані поправки стосуються скасування ряду коефіцієнтів.

ПопулярнеМасові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

"Більшість із поправок стосуються скасування вікового коефіцієнта, заміну його на екологічний, або знижуючий коефіцієнти. Щодо базових ставок — 50 і 75 євро на 1 тисячу куб. см. зберігаються, там немає особливих правок… Важливо розуміти, основні пропозиції депутатів — знизити максимальний поріг податку до 200-300 євро. Це не те, що ми прописували у законопроекті. Крім того, подано велику кількість поправок, які стосуються переобладнаних авто", — заявила Ніна Южаніна.

Таку позицію підтвердив і її колега, народний депутат від Блоку Петра Порошенко Микола Фролов. Він заявив, що комітет у жодному разі не дозволить змінювати основу проекту, хоча й визнав, що нардепи внесли туди абсурдні норми.

"Цими поправками хочуть змінити повністю сутність закону, але, щоб ви розуміли, комітет на такий крок не піде. Цей законопроект довго готувався, було проведено багато зустрічей, тому ми не дамо його змінити. Крім того, ми самі зацікавлені в швидкому ухваленні проекту", — сказав Фролов, а також додав, що в комітет подано й більш шокуючі зміни.