З України за три рік виїхало 70 тис. медиків, їх середня зарплата становить всього 9 тис. грн. В країні немає коштів для гідних пенсій, назріває гуманітарна катастрофа, половина економіки перебуває в тіні, при цьому ведуться дискусії про захист контрабандистів і великого бізнесу, який приховує свої реальні обороти.
Про це в ефірі телеканалу Zik заявив глава комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Запис його виступу опубліковано на офіційній сторінці каналу в YouTube.
Таким чином народний депутат прокоментував протести фізосіб-підприємців (ФОПів), які відмовляються встановлювати касові апарати або програмне РРО (реєстратори розрахункових операцій) для прозорого обліку своїх оборотів.
” Чи нам взагалі варто обговорювати питання, чи вводити елементарні і дуже-дуже легкі норми обліку, якщо у нас половина економіки в тіні, якщо ми знаходимося в гуманітарній кризі, коли ми не можемо платити нормальні зарплати вчителям і медикам, нормальні пенсії?! .. . Ми повинні захищати ділків, які займаються контрабандою, а не простих людей? Чому ми привели до такого абсурду дискусію?”, – заявив Гетманцев.
Політик зазначив: РРО дозволяє видавати чеки покупцям. Так роблять у всіх країнах ЄС. Навіть в Росії вже з 1 липня заборонять працювати навіть самозайнятим без чеків. В Україні ж пропонують зобов’язати видавати чеки тільки тим, у кого є найняті співробітники (перша група єдиного податку не буде фіскалізована).
Нагадаємо, в Україні вже з 2021 року фізособи-підприємці (крім тих, у кого обороти до 1 млн і хто не має найнятих працівників) повинні були встановити програми на телефони або касові апарати і показати податковій свої реальні обороти. Група ФОПів влаштувала протести під Верховною Радою та заявила, що категорично не підтримує таке нововведення.
У відповідь “Слуги народу” відступилися і вирішили, що Україні не потрібен прозорий обіг і відклали рішення іще на рік, до 2022 року.
Нагадаємо, під стінами Верховної Ради в Києві 1 грудня підприємці з усієї України зібралися на податковий майдан. Вони вимагають не вводити карантин для малого бізнесу й ухвалити законопроєкти для спрощеної системи оподаткування.
1 грудня Верховна Рада проголосувала законопроєкт №4449-д, який на рік відкладає обов’язкове використання касових апаратів для бізнесу.