Як розказав ексголова Луганської ОВА Сергій Гайдай, агресори готують другу хвилю наступу на Куп’янському напрямку. Туди ворог підтягує більше артилерії.
За його словами, нині Куп’янськ росіяни обстрілюють значно більше, ніж раніше.
«Є побоювання, що росіяни можуть зробити з Куп’янська, принаймні, спробують, таку саму ситуацію як на Бахмутському напрямку. Перше угруповання щось десь якось потроху зникло», – сказав Гайдай 24 каналу.
Для того, аби потім під обстрілами не вивозити цивільних, нині там завчасно проводять евакуацію з прифронтових населених пунктів.
Коли люди залишаються – це величезна проблема для них потім і для тих, хто займається евакуацією,– наголосив ексголова Луганської ОВА.
Переважна тактика росіян – кількість. Нині на фронті немає бійців ПВК «Вагнера». Однак, там є зеки з підрозділів «Шторм Z», яких завербувало міністерство оборони Росії. Підготовка в них гірша.
«Немає вагнерів – і слава Богу. Адже вони все ж таки біли більш підготовлені», – сказав Сергій Гайдай.
Окупанти зібрали 30-тисячне угруповання фанатів ультрас. Однак, ті, після кількох тижнів участі в бойових діях, почали волати про те, аби їх звідти забрали.
Також серед ворога є підрозділи кадирівців «Ахмат». Вони стоять як «заградзагони» для «Шторм Z».
«Особливо нічого не змінюється. Єдине, що дійсно вони змогли накопичити – величезну кількість техніки важкої, артилерії з боєкомплектом на цьому напрямку», – додав ексголова Луганської ОВА.
На Лиманському напрямі продовжуються перегрупування та спроби противника наступати в районах Білогорівки та Новоєгорівки (Луганська область). За словами начальника прес-служби Східного угрупування ЗСУ Іллі Євлаша, росіяни постійно завдають авіаударів, а одного дня вісім разів штурмували українські позиції. Біля Новоєгорівки розгорнулася справжня битва із задіянням танків.
«З семи спалених танків, два – сучасні Т-90 «Прорив», – прокоментував він ворожі втрати. Згодом у мережі з’явилося відео знищення танків бійцями 43-ї окремої артилерійської бригади.
Бої за Новоєгорівку йдуть безперервно, противник хоче відтіснити ЗСУ від переправ через річку Жеребець, через яку перекидає свої підкріплення. Мета цього наступу – вклинитися в нашу оборону та пробити коридор до річки Оскіл.
Минулого тижня ворог намагався зайняти висоту 190.8 на північ від села. Усі атаки було відбито, і росіян змусили відійти на схід. Хоча робити остаточні висновки поки що зарано.
«Бойові дії ведуться в першу чергу за висоти. Не за якісь населені пункти, а за панівні висоти, тому що це дозволяє контролювати ситуацію навколо. Класична тактика передбачає зайняття більш вигідних тактичних рубежів та позицій, а це в першу чергу – панівні висоти», – пояснив РБК-Україна експерт Владислав Селезньов.
Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко зазначає, що ЗМІ зазвичай прив’язуються до населених пунктів. Звичайно, в селах розміщують особовий склад та техніку, перетворюють їх на опорні пункти та розміщують вогневі позиції. Але головне – це географія, особливості ландшафту та висоти.
«Висоти важливі для росіян, тому що на Лимано-Куп’янській вісі вони змушені наступати з відкритих позицій у низинах. Тому вони не можуть реалізувати і без того невеликий наступальний потенціал. Згідно з наявною інформацією, у них не найкраща ситуація з 4-ю танковою дивізією, яка зазнає серйозних втрат. Не виключено, що результатом нинішніх дій може стати те, що ця дивізія втратить боєздатність», – зазначив він, сумніваючись, що противник зможе продавити нашу оборону.
Південніше ворожа артилерія активізувалася в Серебрянському лісництві. За даними аналітиків DeepStatе, у другій половині липня під Лиманом противник обрушив позиції однієї з бригад. Але подальше просування вдалося зупинити майже одразу.
Щодо Бахмута, там росіяни зосереджені на обороні, стримуючи українські війська на північному та південному флангах. Ганна Маляр каже про українські успіхи в районі Кліщіївки.
За її словами, за тиждень під Бахмутом звільнили ще 3 квадратні кілометри території, з початку наступу – 47.