На цьому під час спільної пресконференції у Софії з президентом Болгарії Руменом Радевим акцентував у вівторок президент Польщі Анджей Дуда, передає Укрінформ.
Те, що зараз відбувається в Україні, має свій прецедент з періоду Другої світової війни… Мої земляки сьогодні дивляться на Маріуполь і зі сльозами на очах кажуть: Маріуполь виглядає як Варшава в 1944 році, коли нацисти брутально, без жодного милосердя, бомбардували житлові будинки, вбиваючи людей і цивільне населення. Сьогодні російська армія, російські лідери поводяться як гітлер, СС, як німецькі пілоти фашистської армії під час Другої світової війни. Це – безпрецедентні вбивства, на які вільний світ ніколи не зможе погодитися, – підкреслив Дуда.
Він висловив сподівання, що в майбутньому конкретні особи, які порушують усі можливі правила війни, бомбардують житлові будинки, вбивають звичайних людей, а також російська армія, яка здійснює терор, – відповідатимуть перед міжнародними кримінальними судами за воєнні злочини.
Я глибоко вірю, що світ буде у змозі покарати за ці злочини, аби відлякати усіх потенційних лідерів і командирів, які по-бандитському хотітимуть реалізувати свої цілі, – констатував Дуда.
За даними ООН, з початку війни найбільша кількість українців виїхала до Польщі. Найменше виїхало до Росії та Білорусі.
Найбільше біженців з України прибуло до Польщі – загалом понад два мільйони осіб. Молдова прийняла понад 518 тисяч біженців з України, Румунія – понад 359 тисяч, Угорщина – майже 300 тисяч, Словаччина – понад 240 тисяч.
В ООН уточнюють, що багато з тих, хто прибуває з України до сусідніх Польщі, Угорщини та Словаччини, потім їдуть далі в інші країни Європейського Союзу в межах Шенгенської зони, яка дає право на вільне пересування. “За нашими оцінками, велика кількість людей переїхала в інші країни”, – зауважили в організації.