Віце-прем’єр-міністр — міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш виключив можливість відправлення польських військових в Україну. Цю інформацію повідомляє польське видання Kresy.

«На зустрічі міністрів оборони країн НАТО кілька тижнів тому в Брюсселі про це не йшлося. Це не ініціатива НАТО. Це ініціатива Франції», – сказав він.

«Ми вважаємо, що набагато краще передати техніку», — додав міністр оборони Польщі.

Голова Міноборони також підкреслив, що Польща навчає третину українських військових.

«У нас немає ні таких планів, ні таких намірів. Ми говоримо це прямо і чітко нашим союзникам. У НАТО таких планів немає», – повторив він, посилаючись на припущення про введення військ.

Чому риторика Польщі в цьому питанні різко змінилась? Невже президент Польщі Анджей Дуда перейшов на бік Кремля чи він настільки сильно боїться його?

Нагадаємо, раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив про можливу відправку військових в Україну у майбутньому. У разі ухвалення такого рішення, солдати західних країн участі у бойових діях не братимуть.

Про це сказав міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне. Він також додав, що Париж «має розглянути нові дії на підтримку України».

«Ми повинні розглянути нові дії для підтримки України. Вони повинні відповідати дуже конкретним потребам, я маю на увазі, зокрема, розмінування, кіберзахист, виробництво зброї на місці, на українській території», – пояснив він.

Міністр наголосив, що деякі такі дії можуть вимагати присутності західних військових на українській території, але без участі у бойових дій.

«Нічого не можна виключати. Це було і залишається сьогодні позицією президента Республіки», – констатував Сежурне.