Операція зі звільнення окупованого росіянами Криму буде комплексною. Коли російські загарбники потраплять в оточення, вони протримаються максимум два тижні.

Під час деокупації півострова українські військові зруйнують Кримський міст і потоплять Чорноморський флот. Такий можливий сценарій звільнення Криму озвучив полковник запасу, військовий льотчик-інструктор Роман Світан в інтерв’ю Главреду.

“Звільнення Криму буде комплексною операцією. Ми однозначно зруйнуємо Кримський міст. Потопимо Чорноморську ескадру – це буде дуже легко після того, як передадуть ті ж ракети Storm Shadow”, – зазначає Світан.
За його словами, знищити російські кораблі, маючи необхідне для цього озброєння, буде не так уже й важко. Він нагадав про успішне потоплення російського крейсера “Москва”.

“Корабель є дуже хорошою ціллю, а знищення крейсера “Москва” добре показало, що російська корабельна ППО проти ракет абсолютно безкорисна. Крейсер “Москва” був основною машиною російського флоту, а дві ракети її потопили. Так само буде потоплено і Чорноморський флот. Всі військові літаки, які будуть літати над Кримом, ми теж зіб’ємо”, – каже полковник запасу.

Після того, як російські війська опиняться в оперативному оточенні, вони протримаються не довше, ніж два тижні.

“Українські війська обріжуть всі системи логістичних постачань, після чого війська РФ опиняться в оперативному оточенні. Підкреслю, що їх вистачить максимум на два тижні”, – зазначає Світан.
Звільнення українськими військовими Криму і Донбасу від російських окупантів не призведе до розвалу країни-агресорки Росії. У РФ всі розуміють, що захоплені силою території їм не належать.

У Кремлі навіть свою поразку у війні можуть спробувати подати як перемогу. Владна верхівка Росії спробує замилити росіянам очі і розповідатиме про те, що окупанти нібито “змогли стримати НАТО на своїх кордонах і не пустили його далі”.

“Російська Федерація – велика країна і територія, на якій проживає понад 100 мільйонів людей. Всі розуміють, що Крим і Донбас – вкрадені території України, тому їх втрата не призведе до катаклізмів. Навіть повне виведення російських військ з України або їх тотальний розгром не похитне російські скріпи, адже це не їхня земля. Хотіли завоювати – ну, не змогли”, – зазначає Світан.
Після поразки у війні всередині РФ можуть налаштувати інформаційний простір так, щоб переконати росіян, нібито нічого поганого не сталося.

“До того ж вони можуть подати свій програш в якості нібито великої перемоги і, мовляв, утримання НАТО на кордонах з Росією. Але, так би мовити, ані п’яді російської землі не віддали. Вони розгорнуть новий інформаційний фінт – та ж Скабєєва вигадає лякалку”, – зазначає військовий експерт.

Розвалити Росію можуть санкції
Втрата Криму і Донбасу не вдарить по режиму російського диктатора Володимира Путіна в Росії. Вдарити по його режиму і похитнути його владу може лише зовнішній тиск за допомогою санкцій.

Для цього потрібне повне відсікання російської економіки від світової, фінансових ринків, арешт всього майна за кордоном. Потрібні такі дії, які перетворять Росію на злиденну країну з режимом правління, як у Північній Кореї, вважає Світан.

“Втім, КНДР – маленька держава на підживленні Китаю. Росія – дуже велика і багатонаціональна країна. Вона відразу розвалиться після того, як вичерпається фінансовий потік до регіонів, завдяки якому йде забезпечення місцевої влади. Тільки така ситуація може призвести до падіння режиму Путіна з подальшим розвалом Російської імперії. Жоден військовий фактор не призведе до удару по російському режиму”, – зазначає військовий експерт.