Димові шашки, фаєри і презервативи, які летіли в п’ятницю в будівлю Конституційного суду, змусили суддів зробити “висновки” …
Однак, на жаль, не про те, що закриття декларацій веде країну в неправильному напрямку. Судді банально вирішили “заґратуватися” на 50 тисяч гривень.
Конституційний суд України після п’ятничного протесту, під час якого на його територію кидали димові шашки і презервативи, замовив установку решіток на двері і вікна на першому поверсі, а також поручнів.
На дані про закупівлю в системі Прозорро звернули увагу Наші Гроші.
Інформація про закупівлю була опублікована 30 жовтня о 16:14, тобто вже після протесту під судом. Ціна послуг – 48 тисяч 783 гривень, підрядник – ТОВ Трейд Тулс. Встановити решітки повинні протягом п’яти робочих днів.
Наші Гроші відзначають, що закупівлю провели без використання електронної системи, бо вартість була нижче встановленого законом порогу в 50 тисяч гривень. Фактично в Прозорро були просто оприлюднені дані про договір, який уклали без відкритих торгів, зазначає джерело.
Варто зазначити, що Конституційний суд України у вівторок, 3 листопада, планує в закритому режимі розглянути справу про конституційність закону про мову. Раніше голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков заявляв, що КСУ хоче його скасувати.
У зв’язку з цим під будівлею суду на завтра запланована акція протесту під назвою “Зазіхаєте на мову? Вам дорога до Ростову!”.
Однак і це ще не все.
КСУ раптово змінив порядок денний і “позапланово” зібрався на закрите засідання щодо ринку землі.
Заплановані на сьогодні збори суддів Конституційного суду скасовано.
Про це перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомив під час Погоджувальної ради керівників фракцій, груп та комітетів.
“Об 11-й годині сьогодні були скасовані загальні збори суддів, і був з порушенням всіх процедур змінений порядок денний роботи Конституційного суду України… О 12-й годині почалося пленарне засідання Великої палати Конституційного суду України, де буде продовження розгляду справи за конституційним поданням 46 народних депутатів щодо офіційного тлумачення положень першого речення частини 1-ої статті 13-ої, частини 1-ої статті 14-ої Конституції України – це, що стосується тлумачення по землі”, – сказав Стефанчук.
Він також висловився за те, аби парламент цього тижня доукомплектував вакантні посади у Конституційному суді.
Раніше на сайті КС було оприлюднено повідомлення про призначення на 11:00 2 листопада у Конституційному зборів суддів. Додаткової інформації з приводу того, про що йтиметься на зборах, не повідомлялося.