Вторгнення білоруської армії в Україну надзвичайно малоймовірно. Лукашенко не має наміру вступати у війну в Україні через можливість відновлення внутрішніх заворушень

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) переконані, що тиск Кремля на Білорусь з метою підтримки російської агресії в Україні є частиною довгострокових зусиль, спрямованих на закріплення подальшого контролю над Білоруссю.

Експерти кажуть, що Кремль посилив тиск на Олександра Лукашенка для формалізації інтеграції Білорусі в союзну державу після білоруських протестів 2020 і 2021 роках. Зокрема, Росія прагнула створити постійне військове базування в Білорусі і встановити прямий контроль над білоруськими військовими, а також регулярно намагалася використовувати свій вплив на білоруську безпеку і військові справи, щоб чинити тиск на Білорусь для підтримки її вторгнення в Україну.

Також аналітики зазначили, що у 2020 та 2021 роках Лукашенко покладався на елементи білоруських збройних сил як на Доповнення до білоруських служб безпеки для придушення народних протестів проти його правління.

“Залучення значної частини цього апарату безпеки у війні в Україні, ймовірно, зробить Лукашенка вразливим до нових заворушень і опору. Лукашенко також, ймовірно, усвідомлює, що вторгнення в Україну підірве його авторитет як лідера суверенної країни, оскільки стане очевидно, що зусилля Росії щодо забезпечення повного контролю над Білоруссю увінчалися успіхом”, – зазначили аналітики.