Протягом минулої доби окупанти відступили з втратами на 14 ділянках у Луганській області. Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

“Так, окупанти вимушені були відступити зі значними втратами на 14 ділянках, де вони намагалися покращити тактичне положення”, – написав Гайдай у Telegram.

Також протягом минулої доби ворогом випущені три ракети, п’ять разів застосована ствольна артилерія, ще п’ять – реактивна. Атаки окупантів підтримувалися мінометними та танковими обстрілами. У районах вісьмох населених пунктів росіяни бомбардували з повітря.

“Вони не рахують втрати, тому що переважно гинуть жителі окупованих територій. Росіянам вони не потрібні на майбутнє, бо вже вісім років населення «лнр» є тягарем для бюджету рф. Зараз ці фінансові втрати чоловіки й відпрацьовують”, – додав він.

Як стало відомо, лише у Старобільську російські окупанти відправили на фронт близько 80 цивільних чоловіків, які не встигли евакуюватися. Ними і поповнюється склад штурмових груп, які ЗСУ регулярно знешкоджують.

Також окупанти щодня намагаються покращити тактичне положення за рахунок потужної роботи артилерії та чисельних штурмових дій. У росіян значні втрати, піхоту вони поповнюють жителями нещодавно окупованих міст.

“На окупованих у 2014 році територіях вже мобілізували усіх, кого можна. Зараз забирають навіть незамінних шахтарів. Ейфорія “асвабаждения” швидко минула і у нещодавно захоплених містах та селах. Бо потрібно виправдовуватися на фронті. Страждають ті, хто не встиг евакуюватися в безпечні регіони України. Їх направляють у військкомати проти волі”, – резюмував Гайдай.

На окупованих у 2014 році територіях вже мобілізували усіх, кого можна. Зараз забирають навіть незамінних шахтарів.

Гайдай зазначив, що людей направляють у військкомати проти волі, тому ейфорія “асвабаждения” нещодавно захоплених містах та селах швидко минула.  

Російські загарбники щодня намагаються покращити тактичне положення за рахунок потужної роботи артилерії та чисельних штурмових дій.

Лише за минулу добу ворог випустив 3 ракети, 5 разів застосовував ствольну артилерію та ще 5 – реактивну. Атаки ворога підтримувалися мінометними та танковими обстрілами.

Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко розповів, що окупанти не зможуть захопити усі території Луганської області. Проте окупанти усе ж спробують проводити бої за вільний “клаптик” регіону.

Такими думками він поділився в інтерв’ю “24 каналу”.

На думку Коваленка, окупанти не зможуть захопити усю Луганщину, бо вони не можуть ефективно використовувати тактику вогневого валу. На тому “клаптику”, який залишається під контролем ЗСУ, окупантам не вдасться використовувати саме цю тактику. Вся річ у тому, що окупанти одразу ж отримають потужну відповідь.

“Їм, наприклад, не дозволяють це зробити відстані, які може покривати їхня артилерія, до того, щоб не опинитися саме в ситуації контрбатарейної боротьби”, – зазначив Коваленко.

Проте окупанти усе одно спробують захопити усю Луганщину, вважає експерт. Вороги не розуміють, що коли вони почнуть використовувати свою артилерію, вона одразу ж опиниться у зоні контрбатарейної боротьби. Саме тоді наша українська артилерія покаже й доведе, що має перевагу як за точністю, так і далекобійністю.

Луганська область буде звільнена ЗСУ так само, як і інші окуповані області.

Про це заявив військовий експерт Олег Жданов на Youtube-каналі.

За словами експерта, Луганщину звільнятимуть під час військової контрнаступальної операції на Сході України.

“Особливостей ніяких не буде. Наскільки я розумію, головне завдання буде – пройти лінію оборони, яка була за Мінськими угодами”, – зазначив він.

Жданов пояснив, що саме на цій лінії збудовані міцні укріплення російських військ.

“Цілком можливо, що можемо піти не “в лоб” на цю лінію оборони, а іншими напрямками, з півдня або півночі. Але в будь-якому випадку, якихось особливостей (звільнення. – ред.) Луганської чи Донецької області я не бачу. Особливість може бути лише в угрупуванні російських військ, його здатності, бажанні і можливості оборонятися на тому чи іншому напрямку. І особливість полягатиме, наскільки масштабним буде контрнаступальна операція ЗСУ: або це буде контрнаступ на декількох напрямках, або почергово – спочатку на одному напрямку, потім на іншому. Тому Луганщина буде звільнена так само, як і інші окуповані області”, – висловив думку експерт.