На фронті немає масового використання дронів і ситуацію потрібно змінювати. Час створювати спеціальні тактичні групи дронів. На цьому наголошував ще минулий Головнокомандувач Валерій Залужний. То, може, пора прислухатись? Чи Залужному самому вертатись з Лондона та знову розповідати і так зрозумілі істини?
Інформація передавалась та підтверджувалась неодноразово, багато членів Ставки Верховного головнокомандувача навіть відвідували фронт для ознайомлення з тактикою. Новий Головком Збройних Сил України, Олександр Сирський, також має розуміти це, заявляють українські журналісти та аналітики.
Слова керівництва відображають справжню ситуацію, виставки дронів відвідуються, почалася закупівля дронів на державному рівні, а також створено сили безпілотних систем.
Проте масового використання дронів на фронті все ще не спостерігається, і це значною мірою через серйозну недооцінку їх ролі керівництвом. Ми використовуємо лише 10% потенціалу наших дронових підрозділів, оскільки без відповідної організації, управління та планування важко застосовувати нову тактику та техніку.
Варто також зауважити, що безпілотні літальні апарати змінюють обличчя війни в Україні, схоже на те, як танки робили це під час Першої світової війни. Дрони фактично контролюють повітряний простір, паралізуючи його.
Про це повідомляє одне із видань.
У матеріалі відзначається, що безпілотні літальні апарати ускладнюють переміщення штурмових груп. Збільшення чисельності малих безпілотників на передовій перетворило так звану «сіру зону» на «зону смерті».
Командир взводу ударних дронів Code 9.2 окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка Олександр Настенко розповів, що ті, хто наважуються рухатися вночі під «поглядами» БПЛА, «гинуть моментально».
За словами військового, відносно недорогі безпілотники змінили сучасну війну. Спочатку вони дали перевагу Україні, але потім росіяни почали масово виробляти власні дрони.
«Те, що ми зараз спостерігаємо — це бліцкриг безпілотної війни», — заявив керівник штабу компанії BRINC Drones Ендрю Коте.
На думку менеджера, безпілотні літальні апарати в Україні впливають на хід війни так само, як у свій час танки в роки Першої світової війни.