донбас

Екологи занепокоєні, адже на Луганщині вкрай забруднена вода, до складу якої входять домішки незрозумілого походження.

Відповідну інформацію надав доцент кафедри державного управління Державної екологічної академії післядипломного навчання та управління Віктор Родіна, новину повідомляє «Преса України», передає Корупція.інфо

«На сьогодні екологічна ситуація на Донбасі катастрофічна. Боюся навіть подумати, що буде влітку. З водою на сході завжди були проблеми. У зв'язку із скорочення виробництва, яке розпочалося ще у 90-х роках із закриттям підприємств, водопостачання регіону скоротилося у рази», – каже експерт.

Він застерігає, що забруднення води може спричинити поширення інфекційних захворювань.

«Донбас і раніше був несприятливим у поширенні інфекційних захворювань. Основний агент перенесення яких була вода: це кишкова паличка, дизентерія та королева захворювань, які передаються водою, – холера. Раніше там «добровільно змушували» багатьох людей робити щеплення від ембріону холери», – розповів Родіна.

Він зазначив, що наразі важко стверджувати, що хтось на достойному рівні займається дослідженням епідеміологічної ситуації і відбирає проби води. Наразі це не просто проблема зони АТО, а проблема для усієї України.