Другий за розмірами російський банк ВТБ не зможе впливати на діяльність своєї дочірньої компанії VTB Bank SE, що зареєстрована у Німеччині.
Таке рішення оголосив німецький банківський регулятор.
Тепер російський банк позбавлений “використання права голосу” у прийнятті рішень керівництва VTB Bank SE, а її керівництво тепер має заборону на ” дотримання директив” з РФ.
Тим самим, переконаний регулятор, російський ВТБ повністю позбавлений контролю за роботою “доньки”. Одночасно там уточнюють, що заборона на перерахування коштів “суб’єктам групи ВТБ ” діє вже “кілька тижнів”. На таких умовах регулятор не став приймати рішення про заборону роботи VTB Bank SE.
8 квітня ВТБ потрапив під дію “блокуючих” санкцій ЄС. До того банк було відрізано від можливості використовувати платіжну систему SWIFT, а санкції проти нього раніше запровадили США та Велика Британія.
Показово, що ВТБ готувався до нових санкцій. Наприкінці березня стало відомо, що німецький регулятор дав згоду на такий продаж, щоб уникнути безладу в VTB Bank SE. Однак реалізувати цей план не вдалося до прийняття нового пакету санкцій ЄС,
Не виключено, що тепер банк чекатиме процедура банкрутства. Таким шляхом пішов російський Сбербанк, якій раніше потрапив під дію санкцій ЄС, по відношенню до своєї дочірньої компанії Sberbank Europe AG, яка базується в Австрії.
Нагадаємо, раніше Рада ЄС прийняла рішення запровадити обмежувальні заходи щодо ще 217 фізичних і 18 юридичних осіб у відповідь на необґрунтовану і неспровоковану військову агресію Росії проти України.
До 217 перелічених осіб входять високопосадові кремлівські чиновники та олігархи — Моше Кантор, Борис Ротенберг та Олег Дерипаска, інші видні бізнесмени, що працюють у ключових секторах економіки, таких як енергетика, фінанси, ЗМІ, оборонна та військова промисловість, а також співробітники кремлівської пропаганди, що систематично розповсюджують хибну інформацію про ситуацію в Україні.
До списку також включені члени сімей осіб, які вже потрапили під санкції, з огляду на те, що вони отримують вигоду від режиму або для запобігання обходу санкцій ЄС. Серед них – Марія Воронцова та Катерина Тихонова, дочки президента Росії Владіміра Путіна.
У списку санкцій і так звані міністри та члени “Народної ради” так званих “Донецької народної республіки” та “Луганської народної республіки”. До 18 підсанкційних організацій входять чотири великі російські банки – Банк “Откритіє”, Новікомбанк, Совкомбанк і ВТБ, компанія, що працює в транспортному секторі і належить Російській Федерації, а також компанії оборонно-промислового комплексу, у тому числі концерн “Калашников”.
Загалом обмежувальні заходи ЄС тепер застосовуються до 1091 фізичної особи та 80 організацій. Активи осіб, які включені до списку, підлягають заморожуванню, а громадянам та компаніям ЄС заборонено надавати їм кошти. На фізичних осіб додатково поширюється заборона на поїздки, яка не дозволяє їм в’їжджати чи перетинати території ЄС транзитом.