Судово-медична експертиза показала, що 14-річний Денис Чаленко з Прилук загинув внаслідок відкритої черепно-мозкової травми та ушкодження головного мозку. 

Про це повідомив начальник Головного слідчого управління Національної поліції Максим Цуцкірідзе.

У хлопця виявили переломи кісток черепа обличчя, ушкодження головного мозку. Експертиза спростувала версію, що підлітка збив поїзд, повідомив Цуцкірідзе.

“Що ключове: на тілі загиблого немає ушкоджень, які нанесли руками чи ногами, чи травм від ударів сторонніми предметами. Також немає ушкоджень, які могли б виникнути при вертикальному притисканні потяга. Відтак версія, що підлітка збив поїзд, повністю спростована”, – розповів поліцейський. 

Одна із судових експертиз спростовує інформацію, що під нігтями хлопця було знайдено епітелій та ДНК іншої особи. При розтині печінки та нирок загиблого виявили 0,74 проміле алкоголю, а у крові померлого – кофеїн. 

За словами Цуцкірідзе, упродовж слідства фахівці провели сім відтворень на місці виявлення тіла загиблого, а також допитали майже 460 осіб. Крім того, заплановано ще кілька експертиз, зокрема, судово-медична, медико-криміналістична та медико-психолого-психіатрична. Також експерти мають перевірити домашній комп’ютер загиблого. 

Нагадаємо, у вівторок, 29 жовтня, 9-класник Денис повернувся додому зі школи й попросився в мами піти на тренування. За дві години, коли мати зателефонувала сину, зв’язку з ним уже не було. Відчувши щось недобре, батьки почали шукати хлопця, але марно. Аж раптом дзвінок із поліції – Дениса знайшли мертвим на залізничній колії.

Попри запевнення, що вбивство є однією з робочих версій, за якими ведеться розслідування обставин смерті, офіційна кваліфікація справи – загибель на залізниці. Це не влаштовує ані батьків, ані активістів із Прилук, які давно нарікають на роботу місцевих правоохоронців. Перші протести під відділком відбувались з силовим протистоянням та спаленням шин. Родина Дениса налаштована “до кінця” боротися за справедливе слідство та покарання винуватців загибелі дитини, і мають кількох підозрюваних. 

Крім того, батьки Дениса готові до ексгумації тіла сина. Вони прагнуть дізнатися, якою смертю загинув хлопець. Родина знайшла в Німеччині експертів, які зроблять ексгумацію, та людей, які це оплатять.