У Росії офіційно зареєстрували “ПВК Центр Вагнера” в якості юридичної особи і вже відомо, яку кількість “вагнерівців” офіційно було відправлено на фронт в Україну
Про це повідомляє Міноборони Великобританії.
За даними британської розвідки, нову юрособу було зареєстровано 27 грудня 2022 року. В якості основного виду діяльності вказано “консалтинг в області управління”. Військова діяльність ніяк в документах не згадується.
У британській розвідці поки не знають, як буде використовуватися зареєстрований “ПВК Центр Вагнера” для взаємодії з бойовими підрозділами “групи Вагнера”. Зазначається, що російські закони забороняють діяльність приватних військових компаній, що робить “групу Вагнера” незаконною апріорі.
За даними британської розвідки, в даний час на фронті в Україні налічується близько 50 тисяч бойовиків-“вагнерівців”, які фінансуються в тому числі за рахунок корупції на державних контрактах, одержуваних бізнес-структурами Євгена Пригожина.
“Реєстрація, ймовірно, спрямована на те, щоб максимізувати комерційну вигоду Пригожина і ще більше узаконити все більш відому організацію”, – вважають британці.
Постає питання, які ще цілі може переслідувати Пригожин? Глава ПВК “вагнер” євгеній пригожин і далі користується прихильністю російського диктатора володимира путіна, адже якби це було не так, він би не міг відкрито критикувати генштаб рф. А його конфлікт з головою російського генштабу валерієм герасимовим, як розповів УНН політолог Максим Ялі, війна за фінансові ресурси та владу.
«Якби у пригожина з путіним був конфлікт, він би зник з інформаційного простору росії. Поки що ми бачимо, що його розкручують і в цілому, і по Соледару зокрема. Те, що там є внутрішня боротьба, з генштабом і з герасимовим, то це безперечно. Але нещодавнє відео вагнерівців, де вони називали герасимова не дуже гарними словами, свідчить про прихильність путіна до пригожина. Бо якби його воля, “вагнер” не дозволяв би собі такі кампанії в бік голови генштабу. А так вони порушують законодавство, там цілий ряд статей, починаючи від дискредитації армії. Це злочинці, які мають бути заарештовані і засуджені. Але вони фронтмени, і пригожину все сходить з рук. Звичайно, зараз, після призначення герасимова очільником “спецоперації”, пригожина стало менше в інформаційному полі. Бо зараз герасимову необхідно підтримка. Але я не побачив, щоб на їх телеканалах, у прокремліських спікерів, почалася риторика проти пригожина. Більше уваги герасимову – так. Менше уваги пригожину – можливо, бо він стрімко почав набирати обертів. Але ніхто не його не знищує в інформаційному просторі», – вважає Ялі.
Як зазначив експерт, у політиці путіна у кожного “гравця” є своя функція. Функція пригожина полягає в тому, щоб давати сигнал Заходу, що на місце “поміркованого” путіна може прийти людина з більш радикальними поглядами на світ.
«Зазвичай політика путіна будується таким чином, що кожен гравець – це така собі “башта кремля”, де у кожного своя функція, у когось – більш радикальна, у когось – більш ліберальна. А путін – арбітр. Конкретно функція пригожина – демонструвати Заходу сигнал, що замість путіна можуть прийти і такі особи, як пригожин з кадировим, тому треба домовлятися з путіним», – зазначив Ялі.
Щодо конфлікту між “вагнером” та генштабом, то політолог зазначив, що він базується на війні за ресурси, зокрема, фінансові. Адже на війну зараз витрачають чималі кошти, бо росія намагається перемогти будь-якою ціною. Окрім того, пригожина цікавить влада та політичне майбутнє.