Україна, попри величезну “симпатію” до хвилювань, які відбулися 22 травня в Бєлгородській області, не має до цього відношення. Однак ситуація може закінчитися тим, що цей Бєлгород стане російською версією Бахмута.
Про це заявив радник Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі “Ходорковський LIVE”.
За його словами, інтенсивність конфлікту сильна висока, тому неминуче, що подібні ексцеси будуть відбуватися і в Росії.
“Україна реально не має відношення до подій, які відбуваються на прикордонних російських територіях. Безумовно, коли там почалися всі ці події, ми через тривогу трохи збільшили охорону своєї частини території зі свого боку кордону”,- підкреслив він.
Подоляк вказав, що реалізація спецоперації з боку громадян РФ всередині самої Росії показала наступні чотири речі:
внутрішній простір Росії не є безпечним, він під поганою охороною;
швидкість прийняття тих чи інших оперативних рішень дуже низька – все розсинхронізовано і резерву, який міг би дуже швидко розвернутися в бойові порядки – у Росії немає;
якщо подібні події почнуться масштабуватися в Курській, Бєлгородській, Ростовській та інших областях РФ, то російська армія через свою “кровожерливість” до цивільного населення повторить сценарій Бахмута: “Це дуже важливо зрозуміти. Що Росія воює виключно “килимовим способом”. Тобто зачищаючи все, де можуть перебувати, як вона вважає, опоненти – люди зі зброєю”, – вказав Подоляк.
на території Росії вже практично немає належного резерву в півгодинній або годинній доступності. Він весь задіяний в Україні, тому країна опинилася в дуже небезпечній “військовій ситуації”.
“Варто спалахнути кільком подібним ексцесам в різних областях РФ і лінія фронту різко буде розтягнута й зійде нанівець на окупованій території”, – вказав він.
До того ж раніше Подоляк зазначав, що громадянська війна в Росії – вкрай імовірний майбутній сценарій. Вона неминуча. Однак і в цьому разі російському суспільству доведеться виплачувати нашій державі репарації.
“Період громадянської війни буде займати невеликий проміжок часу, від 3-х до 8-ми місяців, поки у них сформуються, умовно кажучи, козачі загони, які проведуть напівлегітимні вибори і зайдуть до Держдуми нового типу, назвуть її як-небудь на кшталт “Народні збори”, сформують перехідні транзитивні уряди. І, відповідно, для того, щоб все-таки спробувати якось пом’якшити свою ізоляцію, зокрема економічну, вийти на якісь можливості хоча б розмовляти з цивілізованим світом Росія, як країна, що програла, змушена буде піти на дві головні речі”, – наголосив Михайло Подоляк.
За його словами, російському суспільству доведеться видати військових злочинців, що залишилися живими, включно з колаборантами чотирнадцятого року. Їх відправлять під національні та міжнародні трибунали.
Проте “далеко не всі” військові злочинці залишаться живими “внаслідок подій, які відбуватимуться в Росії”.
“І друга частина – абсолютно точно – Росія буде виплачувати репарації за рахунок того, що вона буде продавати за певною ціною свої енергоносії. І частина – 30-40% оплати – буде йти на компенсаторний рахунок для України. Це я так навскидку кажу, ті механізми, які дуже прості в реалізації. Точно так само можуть бути підписані й інші можливості реалізації репараційних процедур”, – додав радник.
Він також додав, що без видавання військових злочинців та виплати репарацій РФ не зможе повернутися до діалогу з цивілізованим світом.
“Якщо Росія приб’ється до берега китайського, як новий господар, Китай, напевно, буде все-таки намагатися, щоб ми повернулися до якогось керованого міжнародного права. Напевно, буде ще простіше домовитися про багато питань з точки зору компенсації за війну: і юридичних компенсацій, і фінансових”, – вважає радник голови ОП.