Прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак закликатиме західних лідерів надати більше допомоги Україні на тлі повідомлень про новий наступ РФ.
Про це він скаже у своєму виступі на Мюнхенській конференції з безпеки, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Sky News.
Ріші Сунак скаже, що необхідно зробити більше для “зміцнення довгострокової безпеки України” і що лідери повинні “подвоїти” військову підтримку зруйнованої війною країни.
Прем’єр-міністр має намір заявити, що для вигнання російських військ необхідні “передові можливості за стандартами НАТО”.
У триденній конференції, на якій обговорюються найбільш актуальні виклики міжнародній безпеці, беруть участь багато високопоставлених західних чиновників, включаючи канцлера Німеччини Олафа Шольца, президента Франції Еммануеля Макрона і віцепрезидента США Камалу Гарріс.
У своєму виступі Сунак стверджуватиме, що забезпечення тривалого миру в Україні вимагатиме зміцнення міжнародного права, і закликатиме до нового плану захисту суверенітету країни в майбутньому.
“На карту в цій війні поставлено навіть більше, ніж безпека і суверенітет однієї нації. Йдеться про безпеку і суверенітет кожної нації”, – вважає він.
“Тому що вторгнення Росії, її огидні військові злочини і безвідповідальна ядерна риторика є симптомами більш широкої загрози всьому, у що ми віримо” – стверджує Сунак.
Зазначимо також, розпочавши агресію проти України, росія порушила Хартію ООН та базові принципи міжнародного права, Європа ніколи не прийме такої імперіалістичної поведінки та доводитиме свою позицію до всіх країн світу, зокрема і на глобальному Півдні.
Про це під час дискусії на Мюнхенському безпековому форумі заявила Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Дуже важливо розуміти, чим є ця війна – це все про імперіалістичні плани путіна. Це щось таке, про що всі ми, і зокрема країни глобального Півдня, мають дуже чітку уяву, і це є повністю неприйнятним», – наголосила Урсула фон дер Ляєн.
Вона зауважила, що країни світу, зокрема з північної сторони Середземномор’я, мають гіркий та тривалий досвід такої політики. Спочатку імперіалістична держава надсилає своїх переговорників, за ними – своїх «експертів», за якими з’являються озброєні найманці.
«Ми ніколи не приймемо цю імперіалістичну війну, не приймемо, що путін зазіхає на міжнародне право, яке захищає всіх нас, що Хартія ООН, яка є опорою для кожної країни світу, піддається неповазі. Ми ніколи не приймемо, що хтось може надіслати танки просто через кордон, щоб вдертися до сусідньої країни», – сказала Президент Єврокомісії.
Вона зауважила, що минулі 12 місяців потребували багато важкої роботи, щоб пояснити країнам глобального Півдня позицію Євросоюзу.
«Ми працювали з ними, щоб донести свою точку зору, але також щоб допомогти цим країнам подолати наслідки цієї війни, а це і продовольча, й енергетична кризи. Ми робимо все, щоб подолати це шляхом, який може зменшити страждання глобального Півдня від путінської агресії. Це наше завдання, це складна робота, але вона того варта», – підкреслила Урсула фон дер Ляєн.