Нещодавно американський генерал Марк Міллі заявив, що звільнення Криму військовими методами малоймовірне.
Втім те, як звільнятимуть Крим, залежить насамперед від ЗСУ. Про це в одному з інтерв’ю розповів політичний аналітик та журналіст із США Армен Чібухчян.
“Повернуть Крим, то тоді Марк Міллі не говоритиме нічого, а лише шкодуватиме про свої заяви”, – зазначив аналітик.
За словами Чібухчяна, враховуючи те, що ворогом є росія зі злочинними методами, деокупувати Крим можливо лише військовими способами. Окупанти розуміють лише мову сили. Це довели українські військові.
Аналітик також розповів, що коли ЗСУ деокупують Південь, а США дадуть хоча б ракети середньої дальності, які діставатимуть до Кримського мосту, то сповільниться постачання зброї загарбникам. Тоді звільнення Криму буде питанням часу.
Думаю, повернути Донбас складніше. Якщо вдасться отримати ракети ATACMS, то ситуація буде схожою на херсонську, – сказав Чібухчян.
Водночас додамо, що окрім військового командування, на дії ЗСУ може впливати і активність ворога. Про це розповів військовий експерт та аналітик Андрій Харук.
Експерт зазначив, що у ситуації навколо пріоритетності звільнення поміж Кримом і Донбасом значною мірою все залежить від дій росії.
Все залежатиме від дій нашого ворога. Бо ми уже не раз бачили, що наше командування дуже чітко вміє реагувати на заходи, які роблять окупанти. Якщо на початку вересня наступ йшов не надто гладко, то зусилля моментально перенесли на Харківський напрямок, – пояснив фахівець.
За його словами, аналогічно це стосується району “Сватове – Кремінна”, який є перспективним і важливим для ЗСУ.
“З іншого боку – не можна відкидати й наступ в південному напрямку – на Мелітополь, який може принести ще важливіші результати”, – додав аналітик.
До всього: після деокупації правобережної Херсонщини основний акцент бойових дій буде на Донбасі. Водночас для України поки не вигідно розпочинати бої на лівому березі Дніпра.
Експерт зазначив, що наразі спостерігається певна активізація противника в районі Бахмута.
Там і так було дуже гаряче, але очевидно, що туди прибули якісь додаткові підкріплення. Але не потрібно забувати, що вихід окупантів з правого берега Дніпра звільнив і значну частину наших підрозділів, яким потрібно утримувати лінію оборони на природній перепоні – широкому Дніпрі, – пояснив оглядач.
За його словами, на Правобережжі можна залишити значно менші сили, ніж ті, які були до цього.
“Очевидно, що ці сили використають для парирування можливих ударів ворога. Безумовно, ситуація критичною від цього не стане. Тобто обидві сторони переносять тягар бойових дій з правобережжя Дніпра в район Донбасу”, – додав аналітик.
До всього, на думку Харука, в районі Херсона і вздовж Дніпра бойові дії розвиватимуться в напрямку обопільних артилерійських обстрілів-дуелей.
Росіяни не мають наміру форсувати Дніпро з переправою на правий берег, а нам особливого сенсу немає, тому що це призведе до великих втрат. Також для цього потрібні відповідні інженерні засоби. Безперечно, наші ССО та ДРГ будуть намагатися “кошмарити” ворога на лівому березі, через що вони й відсувають свої оборонні позиції далі від річки, – підкреслив фахівець.
Він вказав, що також грає роль високий рівень ґрунтових вод на лівому березі Дніпра, що для росіян стало “відкриттям”.
“Там окопи рити складно, позаяк їх відразу підтоплює. Тобто з точки зору логіки можливий наступ з Запоріжжя по лівому березі Дніпра, а ось форсування річки – це задача надто складна і потенційно дорога, за яку доведеться заплатити надто високу ціну. Не думаю, що наш Генштаб піде на таке”, – підсумував оглядач.