Центральна виборча комісія (ЦВК) просить Президента, Верховну Раду, Кабінет Міністрів і Міністерство економіки врегулювати закон України "Про державні закупівлі".

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ЦВК.

У повідомленні сказано, що 24 травня на черговому засіданні ЦВК комісія своєю постановою звернулася до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів з проханням прийняти Верховною Радою закон "Про внесення змін до Закону України "Про державні закупівлі ".

Крім того, ЦВК звернулася до Міністерства економічного розвитку і торгівлі з проханням невідкладно врегулювати питання здійснення державних закупівель. Рішення прийнято у зв'язку з тим, що, незважаючи на брак часу для проведення процедур закупівель під час виборів, Комісія не може забезпечити підготовку до виборів відповідно до законів України.Комісія також прийняла постанову "Про здійснення окружними виборчими комісіями з виборів народних депутатів України передоплати при закупівлі товарів і послуг, необхідних для підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України від 21 липня 2019". Також ЦВК затвердила Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України від 21 липня 2019 року.

До цього на позачерговому засіданні парламент відмовився внести до порядку денного законопроект №10317 про внесення змін до Закону "Про державні закупівлі" щодо здійснення закупівель під час виборчого процесу. При цьому голова парламенту Андрій Парубій зазначив, що раніше обговорив питання державних закупівель з Нефьодовим і підкреслив, що рішення проблеми з державними закупівлями не вимагає прийняття законопроекту.