Центральна виборча комісія (ЦВК) просить Президента, Верховну Раду, Кабінет Міністрів і Міністерство економіки врегулювати закон України "Про державні закупівлі".

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ЦВК.

У повідомленні сказано, що 24 травня на черговому засіданні ЦВК комісія своєю постановою звернулася до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів з проханням прийняти Верховною Радою закон "Про внесення змін до Закону України "Про державні закупівлі ".

Крім того, ЦВК звернулася до Міністерства економічного розвитку і торгівлі з проханням невідкладно врегулювати питання здійснення державних закупівель. Рішення прийнято у зв'язку з тим, що, незважаючи на брак часу для проведення процедур закупівель під час виборів, Комісія не може забезпечити підготовку до виборів відповідно до законів України.

Комісія також прийняла постанову "Про здійснення окружними виборчими комісіями з виборів народних депутатів України передоплати при закупівлі товарів і послуг, необхідних для підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України від 21 липня 2019". Також ЦВК затвердила Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України від 21 липня 2019 року.

До цього на позачерговому засіданні парламент відмовився внести до порядку денного законопроект №10317 про внесення змін до Закону "Про державні закупівлі" щодо здійснення закупівель під час виборчого процесу. При цьому голова парламенту Андрій Парубій зазначив, що раніше обговорив питання державних закупівель з Нефьодовим і підкреслив, що рішення проблеми з державними закупівлями не вимагає прийняття законопроекту.