США вирішили поставити агресора Росію на місце і пустили свій військовий корабель проплисти неподалік від спірної затоки Петра Великого, що знаходиться біля берегів російського міста Владивосток. 

Есмінець USS Campbell проплив у нейтральних водах, які Росія несправедливо вважає своїми, щоб зменшити морські амбіції РФ і змусити цю країну поважати міжнародне право. 

Про це йдеться в офіційному повідомленні Військово-морського флоту США, передає видання CNN. 

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Так, міжнародне право гарантує країні володіння 12 морськими милями від її берега, але не далі, однак Росія замахнулася на куди більшу акваторію. Таким чином Сполучені Штати заявили про те, що будуть літати, плавати і діяти скрізь, де це дозволено міжнародним правом.

За словами прес-секретаря Тихоокеанського флоту США Рейчел Макмарр, USS Campbell пройшов в безпосередній близькості від затоки Петра Великого, щоб кинути виклик надмірним морським претензіями Росії і відстояти права, свободи та законне використання моря, яким користуються Сполучені Штати та інші нації.

Офіційний представник ВМС США підкреслила, що Вашингтон не визнає претензії Росії на водні території, заявивши, що Москва претендує на райони, які набагато далі.

Раніше стало відомо, що США продемонстрували потужне озброєння, яке здатне знищити ракети Путіна за секунду. Так, зазначається, що в демонстрації взяли участі перехоплювачі російських "Кинджалів" і "Авангардов". 

США начебто серйозно переживають через новітнє надзвукове озброєння Російської Федерації. 

Китай, який займається подібними розробками, так само знаходиться під наглядом США. Як зазначається, Штати створили літальний апарат невеликий за розміром, який здатний ліквідувати надзвукові ракети кінетичним перехопленням.

Додамо, що за словами голови Об’єднаного комітету начальників штабів збройних сил США генерала Джозефа Данфорда, атака РФ багато говорить про російську неповагу до міжнародних норм і стандартів. 

Те, що сталося в Азовському морі, вписується в закономірну поведінку, яка охоплює Грузію, Крим і Донбас в Україні», – сказав Washington Post Данфорд, нагадуючи про російське порушення міжнародних кордонів за останні роки.

\