22 липня під час обшуків в уряді військова прокуратура вилучила документи, які стосуються реалізації зовнішньоторговельного контракту сумою 6,8 мільйонів доларів, який у кінці 2015 року уклали ДП "Спецтехноекспорт" і американська компанія Worldwide Aeros Corp на постачання військового обладнання.

Про це повідомляє голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський з посиланням на судові матеріали.

Йдеться про постачання підвісної системи раннього виявлення AEROS модель TT-RF30-I-R для Державної прикордонної служби.

Загалом заупили 8 таких систем, у вартість входять послуги збирання та обслуговування.

Зазначається, що справу розслідують за ч. 4 статті 190 ККУ, (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою). Карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна. 

Кримінальне провадження відкрили 19 липня 2019 року.Прокурори вважають, що службові особи заволоділи вказаними коштами шляхом зловживання довірою, чим завдали державі збитки.

"Подібні  зовнішньоторговельні контракти на постачання військового обладнання в Україну укладаються на найвищому рівні при попередніх домовленостях з союзниками. Тому такі кримінальні справи після реалізації контрактів можуть залишити Київ без союзників", – вважає Гліб Канєвський. 

У 2018 році в Господарському суді Києва прикордонна служба намагалася стягнути 2,1 млн гривень штрафних з ДП "Спецтехноекспорт" за неналежне виконання останнім згаданого контракту з американською компанією. 

Але будь-які результати судових засідань відсутні у публічному просторі. 

Американською компанією Worldwide Aeros Corp керує емігрант з України Ігор Пастернак, який співпрацював з Пентагоном та НАСА. 

У кінці 2016 року Державна прикордонна служба повідомила, що тодішній президент Петро Порошенко передав сучасне обладнання для охорони кордону, в тому числі систему AEROS. ‡агрузка...