Перший заступник голови Верховної Ради України та представник президента у ВР Руслан Стефанчук не так давно розповів, що між Володимиром Зеленським і спікером парламенту Дмитром Разумковим однозначно є дискусія
Він наголосив на відсутності підстав вважати, що між ними існує якийсь конфлікт.
“Я дивлюся збоку, до того ж із правого. Справді бачу, як він (Разумков. – Ред.) та інші члени президії парламенту, спілкуються з депутатами. Але в мене немає підстав вважати, що він планує якийсь проєкт чи окреме політичне майбутнє”, – сказав він.
Так, за його словами, він може прокоментувати відносини президента і голови ВРУ в той період, коли був присутній на їхніх зустрічах.
На переконання Стефанчука, обидва вони – люди надзвичайно інтелектуально правильно налаштовані, розуміють, що “будь-який конфлікт може поховати всю спільну справу”.
“І тому, коли ми починаємо говорити про державне управління, владу, мені видається, що виграватиме той, хто в основу свого пріоритету поставить саме необхідність досягнення якоїсь кінцевої мети, аніж з’ясування якихось внутрішніх причин”, – додав він.
Стефанчук додав, що вірить у єдність команди, йшов у політику під гаслами об’єднання країни. І тому дуже не хотів би в цьому розчаруватися.
“Всі повинні зрозуміти, що ми тут ненадовго, і оцінювати нас будуть за тим, що ми зробили, а не що сказали, подумали, плюнули чи ще щось таке. Ми повинні виходити з пріоритету того, про що звітуватимемо. Наприклад, от я цей пріоритет маю і намагаюся йому слідувати”, – сказав він.
Як би там не було, про те, що між главою ВР й президентом нібито складні відносини, у ЗМІ пишуть вже не один місяць. Акцентується увага на тому, що Разумков йде наперекір проханням Зеленського й висловлює власну думку. Повідомлялося навіть, що Зеленський буцімто хоче зняти Разумкова з посади голови Ради.
Також чутки підігріває рейтинг спікера парламенту. В Офісі глави держави негативно розцінюють самостійність Разумкова. Там вважають, що такі його дії не тільки шкодять команді, а й Україні.
Тим не менше, станом на зараз спікер Верховної Ради Дмитро Разумков все-таки пішов проти президента у ще одному важливому питанні. Спікер бунтує і водночас зазначає , що законопроєкт про деолігахізацію потребує правок, зокрема, у частині органу, відповідального за формування «реєстру олігархів».
У нинішньому варіанті проєкту закону цим питанням займається Рада національної безпеки і оборони. На думку спікера, це створює конфлікт інтересів, оскільки представники бізнесу контактують із членами РНБО, тож можуть впливати на формування списку. Тому відповідне рішення повинні приймати не ті самі представники влади, з якими може контактувати бізнес.
«На мою думку, це повинна бути незалежна комісія, яка може (і відповідні правки я теж подавав) діяти при НАЗК. Вона формується на конкурсній основі, є незалежною, є громадською, може, не буде потребувати додаткових коштів, організаційний процес буде забезпечуватись НАЗК, і це зніме будь-які питання – а чому той потрапив, а той не потрапив до переліку олігархів», – зазначив він в етері програми «Велика деолігархізація» на телеканалі «Україна».
Водночас спікер ВР підтримує ініціативу щодо декларування держслужбовцями зустрічей із «представниками великого бізнесу»: «Вважаю, що це нормально, правильно, і цю ініціативу я підтримую. Але і тут все повинно бути прозоро, щоб ніхто не міг дорікати представникам влади, що вони щось прописали під себе».
З огляду на це, Разумков вважає за потрібне розширити перелік осіб, які повинні декларувати такі зустрічі (з боку держави). За словами спікера, це потрібно зробити, тому що зустрічі можуть організовуватись через посередників, яких важко було б включити до переліку осіб, які повинні декларувати такі контакти.
«Якщо ми запускаємо цей механізм, він має працювати сьогодні, завтра, коли ми є у владі, або коли нас немає. Навіть якщо ми говоримо про цей законопроєкт, то його дія розповсюджується на 10 років. І сьогодні президентом є Зеленський, але через деякий час буде інший президент. І завжди мають бути відповідні запобіжники, які не дозволять використовувати цей потужний механізм проти інтересів нашої держави», – підсумував він.
Сам Разумков є членом РНБО, однак від самого початку реєстрації у Раді критикує президентський законопроєкт за можливий конфлікт інтересів в органу, який займатиметься формуванням «реєстру олігархів».