Після отримання автокефалії Української православної церкви зникне «московський дух» в Україні.

Про це заявив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет у Верховній Раді в п’ятницю, 23 листопада.

Філарет виступив в парламенті з нагоди вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років, і зазначив, що УПЦ КП відіграє велику роль у процесі боротьби українців за утвердження власної держави.

Предстоятель УПЦ КП також сказав, що українське православ’я очікує визнання автокефалії української церкви, і «ця ідея приводить в тремтіння Москву», оскільки визнання автокефалії української церкви означає, що «Москви в Україні не буде, не буде московського духа».

За словами Філарета, сила українського народу в єдності, а причина бід – у поділі. Українська церква, як він також зазначив, стане основою миру в Україні та світі. Окрім того, за словами ієрарха, супротивники єдиної помісної Української Православної Церкви задіяли "гроші, дипломатію, спецслужби, залежні від них ЗМІ, вживаючи напівбрехню і відверту неправду"

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Нагадаємо, раніше Святійший Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет заявив, що супротивники єдиної помісної Української Православної Церкви задіяли “гроші, дипломатію, спецслужби, залежні від них ЗМІ, вживаючи напівбрехню і відверту неправду”.

Варто зазначити, що Об'єднавчий собор Української православної церкви відбудеться у грудні цього року. Про це йдеться в повідомленні головного секретаріату Синоду Вселенського патріархату

Так, повідомляється, що під час підготовки до засідання Святого Синоду з 27 по 29 листопада 2018 року Константинопольський Вселенський патріархат знову підтвердив своє рішення про надання Томосу автокефальної Православної церкви в Україні.

Обрання Предстоятеля для єдиної помісної Української Православної Церкви відбуватиметься на Соборі, після того, як на ньому буде проголошене і утверджене церковне об‘єднання.