Можна виразно говорити про серйозні пошкодження фрегата проєкту 11356р “Адмірал Макаров”, отриманих в результаті прямого попадання якогось непізнаного надводного засобу в борт корабля.
“Цей корабель є носієм 8 КР “Калібр” і не один раз обстрілював територію України даним озброєнням. Але є в історії цього корабля є й куди цікавіша сторінка.Справа в тому, що з 2014 року я пильно стежив за розвитком проєкту фрегатів 11356. А точніше їх не розвитком”, – пише блогер Олександр Коваленко для “Главред”.
Коли в Україну вторглася Росія, в 2014 році, наша країна припинила поставки низки комплектуючих російським кораблебудівникам. Одним з таких була газотурбінна корабельна установка М7Н2.
Прибалтійський суднобудівний завод “Янтар” повинен був побудувати для потреб ВМФ рф шість фрегатів проєкту 11356. Побудувати він встиг 3 кораблі, але після введення санкцій Україною на поставку ГТУ програму росіянам довелося призупинити. Імпортзамістити українські силові установки росіянам не вдалося і вони замість фрегатів вирішили зосередитися на виробництві корветів проєкту 20386 і МРК проєкту 21631. У МРК проєкту 21631, до речі, з силовою установкою теж не все “слава богу” після відмови німецької компанії MTU поставляти в Росію свої дизелі.
Що ж до фрегатів проєкту 11356, то в 2018 році Росії все ж вдалося продати 4-й і 5-й недобудовані кораблі Індії, на дуже невигідних для себе умовах. Наприклад, продаж здійснювався в рупіях і з урахуванням нестабільного курсу цієї валюти, росіяни втратили з моменту угоди й оплати за рік — $30 млн, наступного року ця сума вже склала $55 млн.
Цікаво те, що продавши 4-й і 5-й недобудовані фрегати, вони так і не змогли визначити 6-й бойовий корабель, корпус якого досі стоїть “законсервований” на Прибалтійському суднобудівному заводі “Янтар” без малого як сьомий рік поспіль.
Фактично, Україна своїми санкціями унеможливила подальшу реалізацію перспективного проєкту 11356 для ВМФ рф, а зараз ми і зовсім можемо спостерігати, як цей проєкт множиться на нуль діями якихось непізнаних надводних об’єктів!
Адже в складі ВМФ рф таких фрегатів всього 3 і будувати нові вони не можуть. Хоча, помилка, не 3, а тепер вже 2. Адже поки фрегат на ремонті, він не в складі. А скільки триватиме ремонт і чи підлягає він йому взагалі – це ще цікавіше питання, відповідь на яке ми теж дуже скоро дізнаємося.
Нагадаємо, рано вранці 29 жовтня у мережі з’явилася інформація, що в Севастополі гримлять вибухи. Пізніше стало відомо про ураження кількох кораблів Чорноморського флоту РФ.
За інформацією радника глави МВС, у Севастополі підірвали російські кораблі, а саме чотири військові кораблі.
Військовий експерт Олег Жданов прокоментував атаку на російські кораблі безпілотниками у тимчасово окупованому Севастополі.
“Жителі Севастополя сьогодні не спали, з середини ночі у них працювала ППО, стрілянина велася дуже інтенсивна, потім почалися вибухи і пожежі в бухті”, – зазначив Жданов.
За деякими даними, бухта була атакована групою безпілотників:
“Ми не знаємо, чиї це безпілотники, поки офіційної інформації ніякої немає… Є велика ймовірність, що кілька кораблів не просто пошкоджені, а могли й затонути”.
Жданов додав, що повідомляється про пошкодження не менше трьох російських кораблів – носіїв ракет “Калібр”, серед яких – флагман Чорноморського флоту, фрегат “Адмірал Макаров”.
“Несіть нового командувача Чорноморським флотом. Минулого разу флагман потонув, командувача зняли, зараз флагман – на межі… Втрата флагмана, виведення його з бойового строю або його пошкодження – це ганьба для флоту”.