Шоумен Володимир Зеленський, котрий заявив, що буде балотуватися в президенти України, може розраховувати на підтримку 15% українців, які братимуть участь у виборах і визначились зі своїм голосом наприкінці березня 2019 року.

Про це йдеться у соціологічних дослідженнях Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка та Центру "Соціальний моніторинг", які проводились з 16 до 22 грудня 2018 року за участю 2045 респондентів із відхиленням +/- 2,2%.

Позицію лідера рейтингу утримує лідерка "Батьківщини", колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко – 18,6%. До трійки лідерів симпатій входить і висуванець від партії "Опозиційна платформа – За життя" Юрій Бойко – 11,8%. 

За Бойком йдуть лідер партії "Громадянська позиція", екс-міністр оборони Анатолій Гриценко – 11,2%, чинний президент Петро Порошенко – 10,7%.  Глава "Радикальної партії" Олег Ляшко може розраховувати на 8,3% голосів, імовірний кандидат від партії "Наші" Євген Мураєв – 5,4%. Мер Львова, глава партії "Самопоміч" Андрій Садовий може мати 4,7%. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Дещо інша ситуація спостерігається у партійних рейтингах. Лідерами симпатій є "Батьківщина" (18%), "Слуга народу" (14,8%), "Громадянська позиція" (11,7%).  "Опозиційна платформа – За життя" може набрати  11,3%, а Блок Петра Порошенка "Солідарність" – 10,9%.

Також до Верховної Ради нового скликання можуть потрапити "Радикальна партія" (8,4%), "Самопоміч" (5,8%), "Наші" (5%).

Також, зауважимо, що соцопитування проводилися ще до 31 грудня, коли Зеленський оголосив про свої наміри