Переорієнтація Молдови з європейського вектора на російський може створити додаткові проблеми для України.

Ситуація в Молдові, де на 24 лютого намічені парламентські вибори, може стати реальною загрозою для України.

Про це у своїй статті пише директор Інституту світової політики Євген Магда.

За його словами, на виборах партія соціалістів чинного президента Ігоря Додона, який виступає за стратегічне партнерство з Росією, може отримати високий результат.

“Сам він збирається балотуватися, даючи сигнал виборцям”, зазначає експерт.

Додамо, що коли Додон вперше в статусі президента зустрівся з Путіним, російський лідер тоді сказав, що Москва почне знімати обмеження на постачання в РФ молдовської сільськогосподарської і виноробної продукції. 

Її ввезення було обмежене в 2013-2014 роках на тлі активного зближення Молдови з ЄС, яке завершилося підписанням між Кишеневом і Брюсселем Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі

І хоча зараз Україна активно вибудовує відносини з Молдовою та Грузією, жертвами російської гібридної агресії, тому переорієнтація південно-західного сусіда може створити серйозні проблеми, висловив упевненість Євген Магда.

Відзначимо, що за словами експерта, вибори наступного року пройдуть і в Європейському Союзі, там у травні обиратимуть Європейський Парламент. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Ця кампанія має стати своєрідним камертоном політичної активності у Старому Світі, і вже очевидними є спроби і Росії, і місцевих популістів, яких стимулює колишній радник Трампа Стів Беннон, змінити звичний розподіл політичних сил всередині Європейського Союзу. 

Тому і акції «жовтих жилетів», і консервативний наступ у Центральній Європі, і активізація проросійських сил по всьому континенту виглядають сьогодні компонентами складної мозаїки, яку намагатимуться імплементувати у владний загальноєвропейський візерунок.

Також за підсумками аналітика, Україні не варто сподіватися ані на диво, ані на зміну ситуації навколо нашої країни та всередині неї за помахом чарівної палички. 

Ми живемо у конкурентному світі, де мало кому потрібна найбільша в Європі країна у іншій якості, ніж постачальниця ресурсів та перехрестя торговельних шляхів.