Американський дипломат Джордж Кент, який очолив місію США в Україні на період відпустки тимчасово повіреної Крістін Квін не очікує прямої участі американських посадовців у Мінському процесі чи Нормандських зустрічах.
Про це він сказав в ексклюзивному інтерв’ю Суспільному, відповідаючи на питання про залучення США у Нормандський формат.
“Я вважаю, є різні способи залучення. На цей момент я не очікую участі американських посадовців у Мінському процесі напряму. Я також не очікую приєднання американських посадовців до Нормандських зустрічей напряму”, – зауважив Кент.
Він також додав, що дискусії щодо цього тривають і продовжаться під час візиту президента Зеленського у Вашингтон 30 серпня.
“У нас із Дереком Шолле (радником Держдепартаменту США – ред.) були розмови на цю тему з українськими посадовцями тут у Києві. Ці ж розмови будуть і у Вашингтоні, коли президент Зеленський приїде з візитом. Я знаю, що міністр закордонних справ Кулеба і голова Офісу президента Єрмак за кілька тижнів поїдуть у Вашингтон для підготовки цього візиту. І я впевнений, що ми будемо інтенсивно про це говорити під час цих зустрічей”, – наголосив дипломат.
Кент також зазначив, що прогресу у переговорах немає, зокрема, бо російська сторона “не ставить серйозно” до своїх зобов’язань.
“Я знаю, що українські посадовці розчаровані браком прогресу у переговорах. Вперше я це почув від голови української ТКГ ще у серпні 2015-го, коли Володимир Горбулін займався цим. І він сказав: Джордже, який план, якщо Росія не виконає вимоги Мінських угод? А вони мали бути виконані до 31 грудня 2015-го. Минуло 6 років після цього питання і Росія продовжує не виконувати свої зобов’язання. Що ми намагалися зробити після цього – кілька раундів інтенсивної роботи з росіянами. Це робила Торі Нуланд, яка обіймала посаду помічника Держсекретаря з європейських питань із Владиславом Сурковим у 2016-му, Курт Волкер, який був спеціальним посланцем виключно з питань переговоріву 2017-му. В обох випадках було ясно, що росіяни не серйозно до цього ставилися. Тож це виклик не лише для України, а і для західних партнерів”, – розповів Кент.
Сполучені Штати не слід підключати до переговорів щодо Донбасу в Нормандському форматі, заявив колишній секретар Ради нацбезпеки й оборони Олександр Данилюк.
Як підкреслив він в ефірі каналу Україна 24, Росія це розуміє і тому не виступає проти участі США в переговорах.
Данилюк вважає, що США можуть втратити свій потенціал у разі підключення до переговорів щодо Донбасу.
“Я постійно підкреслював, що приєднання США до Нормандського формату є невірним шляхом. І мене дивує, що позиція нашої влади збігається з позицією російської влади. Тому що наша влада чомусь хоче постійно втягнути США в цей формат. Це помилка. Формат тупиковий”, – сказав він.
Екс-секретар РНБО впевнений, що якщо США приєднаються до тупикового формату, тоді всі можливості, потенціал США будуть зруйновані й нівельовані.
“Тому Росія і не проти. Так, може, нашій владі теж потрібно поміняти позицію?”, – додав Данилюк.
Раніше прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що троє з чотирьох лідерів країн нормандської четвірки-президент Росії Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Ангела Меркель – згодні з необхідністю проведення нормандського саміту. Однак для цього необхідно виконати домовленості, досягнуті сторонами в Парижі в грудні 2019 року.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.