За останній тиждень Збройні Сили України знищили 7 російських літаків, включаючи 5 винищувачів-бомбардувальників Су-34 та 2 винищувачі Су-35. Такі втрати в авіації ворога мають суттєвий вплив, оскільки літаки – це коштовний продукт, виробництво якого відбувається обмеженою кількістю. Втрата кожного літака негайно відчутна, а його відновлення вкрай складне через тривалий процес підготовки пілотів.

«Літаки не є штампованими, вони виготовляються всього декілька десятків на рік, тому втрата кожного судна відчутна і негайно відновити їх неможливо. До того ж коли літаки збиваються засобами ППО, наприклад, ЗРК Patriot, то часто пілоти помирають, а це ще більш штучний товар, ніж сам літак», – відзначив військовий оглядач Давид Шарп.

Важливо враховувати, що процес підготовки пілотів – це довгий період, тому втрата досвідчених льотчиків є серйозним ударом для російської авіації. Знищення 7 літаків українськими силами є високим досягненням, яке впливає на тактику ворога. Українське ППО продемонструвало ефективність у виборі моменту та місця для знищення російських літаків.

Важливою складовою успіху є також усвідомлення російським командуванням необхідності діяти обережніше в сфері авіації, оскільки українські операції примушують їх змінювати тактику. Не тільки матеріальні збитки, але і зменшення ефективності роботи авіації впливають на воєнні можливості противника.

«Те, що Збройні Сили України досягли успіху в оборонній та певною мірою в наступальній війні й Україна витримала ці два роки – величезна заслуга української ППО, яка не дозволила російській авіації стати першорядним фактором. Завдяки цьому відбувалася багато вдалих операцій на землі»,– додав військовий оглядач.

Із запровадженням нових винищувачів F-16 у складі Збройних Сил України з’являться додаткові можливості створювати загрози для російських винищувачів та обмежити їхні дії, вважає Шарп. Успіх української ППО важливий для ведення успішних операцій на землі та відіграє велику роль у витриманні України під час конфлікту.