Росії не вдається поповнити резерви на фронті в Україні мобілізованими в достатній кількості. На їхню підготовку виділяють мало часу, ЗСУ проривають оборону і завдають втрат, а непоодинокі випадки, коли нові солдати гинуть одразу після прибуття на поле бою.

Деталями поділився речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

“Російський солдат, мобілізований, живе на фронті не дуже довго. Є навіть унікальні випадки: буквально через три-чотири дні після прибуття на “нуль” відразу відправляють в атаку. І на цьому все закінчується”, — зазначив він.

Братчук нагадав, що, згідно з офіційними даними Генштабу ЗСУ, приблизно 1 000 на день російських окупантів гине на фронті.

“І така ж кількість, плюс-мінус, може трохи більше, на день, це заява російської сторони, їм вдається мобілізувати або підписати певні контракти з новими солдатами”, — сказав речник.

При цьому він наголосив, що не варто недооцінювати ворога — не всі росіяни погані солдати.

“Я не скажу, що всі там погані солдати, армія окупантів теж вчиться воювати. Але цих мобілізованих дійсно печуть, як пиріжки, дуже швидко, і кидають у “м’ясні” атаки. Як правило, на підготовку часу йде дуже мало. І тут дуже важливий нюанс. Ці мобілізовані, коли приходять, не поповнюють повністю той резерв, який необхідний, скажімо так, для продовження масових атак”, — сказав Братчук.

За його словами, зараз інтенсивність “м’ясних штурмів” росіян на фронті трохи спала, однак це не говорить про те, що ворог відмовився від цієї тактики. Якраз для цього він і намагається сьогодні створювати резерви.

“Ми говоримо про реалії і прекрасно розуміємо, що подальший наступ ворог намагатиметься проводити більш інтенсивно. У них немає серйозних проблем з озброєнням. Працюють дрони, ударні БпЛА. І нам теж є над чим працювати. Нам теж треба поповнювати наші резерви для того, щоб наступна кампанія, наступний етап цієї війни був не просто для нас успішнішим, а набагато успішнішим. При цьому варто порівняти успіхи, які українська армія продемонструвала під час літньо-осінньої кампанії, з тим, що вдалося зробити російській армії. І тут усе стане на свої місця. Все ясно і чітко видно”, — резюмував Братчук.

Зауважимо, що в Росії зростає невдоволення війною. Водночас країна-агресорка щоденно здатна призвати до своїх Збройних сил шляхом мобілізації та рекрутингу близько 1000-1200 осіб.

Про це заявив представник ГУР МО України Вадим Скібіцький.

За словами Скібіцького, рівень невдоволення російського населення примусовою мобілізацією зріс майже до 70%.

«За різними підрахунками, кожного дня рф здатна призивати до своїх збройних сил шляхом мобілізації та рекрутування близько 1000-1200 осіб. Це щоденно», – сказав Вадим Скібіцький.

Росія намагається підтримувати рівень укомплектованості свого угруповання, бойових частин, які перебувають на лінії зіткнення, на рівні 92-95%, щоб зберігати темп наступу.

Як повідомлялося раніше, міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що кількість російських військовослужбовців планують довести до 1,5 млн осіб. Російський міністр виправдовує таке рішення нібито наростанням зовнішніх загроз для РФ. Серед причин, зокрема, вступ Фінляндії до НАТО, а також підготовка до членства в Альянсі Швеції.

 Проте, як зазначив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, таке рішення може свідчити про оголошення в Росії чергової хвилі мобілізації після виборів президента РФ 2024 року.

«Нещодавно інший військовий злочинець Володимир Путін, підписав указ про збільшення армії на 170 тисяч. Але, 1 150 000 це ніяк не 170 тисяч. І як тут обійтись без мобілізації? Причому одразу після «виборів». Російська армія поступово, але досить планомірно перетворюється на один суцільний маршовий батальйон», — зазначив експерт.