Президент України Володимир Зеленський вилетів в США для участі в Генеральній Асамблеї ООН. Як стало відомо агентству “Інтерфакс-Україна” з дипломатичних джерел, виступ Зеленського в Генасамблеї намічено на другу половину середи.

Як повідомляв прес-секретар президента України Сергій Никифоров, Зеленський проведе в США ряд двосторонніх зустрічей, зокрема, з лідерами інших держав, представниками міжнародних організацій, серед яких Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

Також заплановані зустрічі президента України з представниками бізнесу та інвесторами, а також з українською громадою в США. За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, під час участі в рамках 76-ї сесії Генеральної асамблеї ООН Зеленський консолідує міжнародну підтримку України заради протидії агресії РФ, залучення інвестицій і боротьби з пандемією COVID-19. У вівторок, 21 вересня, президент України також проведе зустрічі з президентами Польщі, Молдови та Грузії.

Під час візиту до США для участі в Генеральній асамблеї ООН Президент України Володимир Зеленський має на меті консолідувати ще більше підтримку світу для нашої держави, заявив сьогодні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Президент їде до Нью-Йорка з чіткою метою: консолідувати ще більше підтримку світу для України. Це стосується питань протидії російській агресії, залучення інвестицій до України, боротьби з пандемією COVID-19”, – заявив міністр в ефірі одного з українських телеканалів.

Зі слів Кулеби, у Нью-Йорку Президент зустрінеться і з Генеральним секретарем ООН, і з Генеральним секретарем НАТО, і з лідерами декількох важливих держав, проведе окрему зустріч із іноземними інвесторами.

Окрім того, очільник української дипломатії наголосив, що червоною ниткою участі Президента в ГА ООН та переговорів на всіх рівнях буде тема Криму.

“Це дуже принципово. По-перше, ми дуже успішно запустили Кримську платформу. По-друге, Крим є питанням номер один для нашої держави та дипломатії. Буде непроста розмова з Генеральним секретарем ООН на цю тему, адже ми хочемо бачити більшу залученість ООН до питань Криму”, – сказав Кулеба.

У канцелярії президента Дуди повідомили, що президенти України, Польщі, Молдови та прем’єр Грузії зустрінуться з нагоди виступу на Генеральній асамблеї ООН, у Нью-Йорку.

Деталі про зустріч президентів не наводяться. Є лише графік зустрічей президента Дуди. Таким чином, зустріч Анджея Дуди, Володимира Зеленського, президентки Молдови Майї Санду та прем’єра Грузії Іраклія Гарібашвілі відбудеться 21 вересня о 20 годині у генконсульстві Польщі в Нью-Йорку.

Нещодавно Клеба заявив, що Організація Об’єднаних Націй проігнорувала саміт Кримської платформи в Україні «з політичних мотивів».

«Зазначу лише один негативний момент в контексті нашої участі в ООН – це те, що ця організація проігнорувала саміт Кримської платформи і не була на ньому представлена», – сказав він.

За словами міністра, це сталося абсолютно з політичних мотивів.

«І ми будемо говорити з керівництвом організації про неприпустимість такого ставлення, адже ключовим завданням ООН є саме підтримка миру і безпеки», – додав Кулеба.